Annetaan sijoitukseen kaksi pian puolivuotiasta rottapoikaa (ag/ambk ja am/ir) edellisessä sijoituskodissa puhjenneen allergian takia.
Haussa yhteistyökykyinen ja rottamainen koti.
Kuvia ja lisätietoja saa sähköpostitse. Mieluiten pk-seudulle.
[email protected]
Haussa yhteistyökykyinen ja rottamainen koti.
Kuvia ja lisätietoja saa sähköpostitse. Mieluiten pk-seudulle.
[email protected]
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis mitä toi sijoitukseen meinaa? Ai saaks sen sit ilmaiseksi? :P
Sijoitus tarkoittaa sitä, että saat rotat ilmaiseksi ja ne viettävät luonasi normaalia lemmikin elämää, mutta kasvattajalla säilyy osittainen omistusoikeus. Tällöin esim. näyttelyilmoihin pistetään sekä kasvattajan että oma nimesi. Kasvattajalla on myös sanansa sanottavana esim. rotan eläinlääkäriin vientiä ja mahd. lopetusta koskien.
Sijoituseläin siis asuu luonasi, mutta kasvattaja käyttää sitä harkintansa mukaan ehkä kerran-kaksi jalostukseen. Uroksia sijoitettaessa niiden luo tulee kyläilemään jossain vaiheessa viikoksi-pariksi naaras astutukseen. Kasvattajan kanssa sovitaan, kuinka monta kertaa hän käyttää kys. rottaa jalostukseen; ehtojen täytyttyä rotan omistajuus siirtyy kokonaan sinulle.
http://www.geocities.com/leenanrotat
Rotat löysivät kodin. Jatkuvasti on kuitenkin hyviä sijoituskotia haussa! Yhteyden saa parhaiten s-postilla, [email protected]