Työttömälle voimailu 3-4 kertaa viikossa on hyvää terapiaa ja työkunnon ylläpitoa, missähän salilla tällä hetkellä Jämsässä olisi edullista voimailla? Ja plussaa siitä mitä vähemmän hormonien käyttäjiä salilla käy niin ilmapiiri on silloin paljon raikkaampi.
Edullinen kuntosali?
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Saleilla on sairasta touhua joka sairastuttaa myös kävijät.
Kysäseppä isänniltä pääsiskö metsän harvennukseen/rankahommiin. On kunnon liikuntaa peilin edessä seisoskelun sijaan.- Anonyymi
Mettähommat on toki erinomaisia kunnon ja voimien kohotuksen kannalta, mutta pimeenä ei mielellään viittis hommia tehdä kun niin harva pystyy ihan oikeaa palkkaa nykyisin maksamaan.
Ja taidat nyt sekoittaa bodauksen ja voimailun keskenään, voimailussa ei pullistella peilin edessä.
- Anonyymi
Varmaan Jämsänkosken sali halvin. Ehkä työttömille oma hinta? Eikä käy mitään kehon rakennus kisailijoita.
- Anonyymi
Se on kyllä hyvä, ällötää jos joku käy salilla rakentamassa kehoaan.
- Anonyymi
Juppien pelleilyjä koko kuntosali-juttu, kun täytyy näyttää, että kattokaa, nyt mäkin bodaan! Menkää mieluummin hakkaamaan eläkeläismummoille vaikkapa klapeja ja luomaan lunta tms. Eikä maksa mitään ja voi saada vaikka "torttuakin" palkaksi... Vrt. "Simpauttaja".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541