Vanteet

Moi !

Sierrassani on tällähetkellä 14" (4*108) vanteilla talvirenkaat, olisko kenellekään jäänyt yli 15" vanteita , ensi sijassa peltisiä mutta edulliset alumiiniset 15" kelpaa. Vanteissa ei tarvitse olla renkaita mutta saa olla.
4542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varaston nurkassa olisi 15" fondmetalit jotka sais erittäinkin edullisesti. Eivät ole priima kunnossa ja lisäksi kaksi niistä on hieman kieroja, mutta halvalla saat jos kiinnostaa...

Äänestä
  • No minkämoista hintaa oot aatellut saavasi niistä?
    Kerro vähän minkä malliset ne on.

    Äänestä

  • kerroppa hinta ja miten kierot ne ovat? jos laittaa auton alle niin lähteekö hampaista paikat ?

    Äänestä

  • tuuma on paljon kirjoitti:

    kerroppa hinta ja miten kierot ne ovat? jos laittaa auton alle niin lähteekö hampaista paikat ?

    Ei hampaista paikat lähde, mutta kieroutta on pahimmassa vanteessa sen verran että sen huomaa rengasliikkeessä kun vannetta pyörittää tasapainotuskoneessa.

    Vanteet on ns. pinnavannetyyliset, vanteen reunuksessa on noin 2cm leveä kiiltävä reunus. Keskiön päälle tulee levy joka peittää pultit ja jäljittelee yksimutterikiinnitystä.

    Vanteet eivät ole enää parhaimmassa kunnossa, kiiltävän reunuksen lakka on hieman irtoillut, mutta reunuksesta saa kyllä kiiltävän hiomalla lakan pois ja tekemällä loppuhionnan vesihiomapaperilla ja saippuavedellä. Yhdelle vanteelle tätä kokeilin ja se toimii.

    Hintaa en ole ajatellut. Tarjotkaa jotain... Kotisivuiltani löytyy kuvia autosta jossa vanteet vielä viime alkukesästä pyörivät. www.tpu.fi/~merilo/sierraxr.htm . Tarkempia kyselyjä voi lähetellä sähköpostilla osoitteeseen [email protected] .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuma on paljon kirjoitti:

Moi !

Sierrassani on tällähetkellä 14" (4*108) vanteilla talvirenkaat, olisko kenellekään jäänyt yli 15" vanteita , ensi sijassa peltisiä mutta edulliset alumiiniset 15" kelpaa. Vanteissa ei tarvitse olla renkaita mutta saa olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu