Pelkällä nettikirjoittelulla ja uhittelulla ei saa mitään aikaan. Sillä energiamäärällä, joka kuluu anonyyminä netissä uhoamiseen, saataisiin helposti tuotettua lähialueen sähköt. Jos kunnan touhut tuntuu liian ahdistavalta ja takamusta hiertää, ei mikään estä ottamasta etäisyyttä(henkisesti tai fyysisesti) ja keskittymään muihin asioihin. Turha kiihkoilu ei hyödytä ketään. Nettipalsta ei ole oikea paikka ainakaan yksityishenkilöiden asioiden levittelyyn.
Kaikkien tulisi puhaltaa yhteen hiileen yhteisön toimivuuden ja rauhan rakentamiseksi, ei horjuttaa sitä. Nuorten on järkevää olla kehittämässä kuntaa vahvemmaksi, koska he täällä jatkossa pitävät kunnan asuttuna ja vastaavat palveluiden toimivuudesta. Tulevaisuus on kiinni nuorista, joten heitä ei saa ajaa pois kohti kaupunkeja.
Suurin onni on rauha
5
123
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kirjoitus. Katkeran pikkumiehen hyvä huudella kun ei ole mitään menetettävää.
- Anonyymi
Sivistyslautakunta ei halua keskustella asioista.
Miksiköhän? Pyysin päästä esittämään asian kuten laki antaa tehdä, sivistyslautakunta kieltäytyi keskustelemasta.
Miten näihin koululainen voi ottaa etäisyyttä? Kolme vakavinta huomautusta lautakunnalle samasta asiasta ei ole vahinko.- Anonyymi
Totta.
Ei auta paeta, jos nimi sivistyslautakunnan pöytäkirjassa rikoksen kohdalla. Muutama nimi oli tosin väärennetty Kanervion aikaan, eli myös syyttömien nimiä voi olla pöytäkirjoissa.
Kyse ei ole lautakunnissa yksityishenkilöstä. Yhteiskunnan pitää itse vakavista huomautuksista rikoksista saaneet henkilöt poistaa luottmushenkilöistä. Keskustavallan aikaan se ei onnistu, koska keskusta tukee tällaista toimintaa.
Joka rikoksiin ryhtyy, se seuraukset kestäköön.
Kannattaa lautakunnan jäsenten kantaa vastuu teoistaan eikä piiloutua! Miksiköhän asioista eivät suostu keskustelemaan?
Kuntalaiset ovat joutuneet maksamaan näiden teot omasta rahapussistaan.
Nimet ovat julkisia!
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668