Pitää kirjautua että voi peukuttaa viestejä. Iltasanomilla menny herne nenään.
Sensuuri iski IS kommentoinneissa
4
60
Vastaukset
- Anonyymi
Sivukaupalla koronaa eikä mitään muuta asiaa. Onneksi se loppuu keväällä, kun tunnelisota tulee päätökseen. Ei mediaa viitsi enää seurata ollenkaan.
- Anonyymi
Ne haluaa nähdä, kuka on mitäkin mieltä koronasta. Karmeeta seurata, kun ihmiset on aivopesty niin totaalisesti. Pakko myöntää, että suunnitelma toimii. Nyt olisi pääasia, että kukaan ei ota mitään piikkejä, koska siitä saa heti tai vuosien päästä vakavan haitan tai jopa kuoleman ja monet vanhemmat kuolee parin vuorokauden sisällä. Älkää ottako rokotetta!!
- Anonyymi
Mediatarkkailija.
Iltalehdellä on ollut sama käytäntö jo kauan. Sen syyhän on ilmiselvä!
Valtamediamme haluaa rekisteröinnillä hiljentää ihmisten suut. Se näet laskeskelee, että sitten ei uskallettaisi sanoa suoraan mitä ajattelee. Eli kyse on eräänlaisesta uhkailusta.
Samoin media pyrkii luokittelemaan kommentoijat. Lopulta on valmiina musta lista kansalaisista, jotka bannataan pois kommentoinneista. Koska he edustavat ” väärää” mielipidettä.
Kyse on siis pelkästä sananvapauden rajoittamisesta. Näet vain medialla on nykyään sananvapaus näissä näennäisdemokratioissa... - Anonyymi
Älkää rekisteröitykö!
Voitte olla varma, että kaikki kirjoituksenne tallennetaan pysyvästi. Siis jos olette isänmaallisia ja suomenmielisiä suomalaisia.
Nuo kirjoitukset tuodaan sitten julkisuuteen, jos itse jostain syystä tulette julkisiksi hahmoiksi. Esim. pyritte politiikkaan tai johonkin julkiseen virkaan.
Ja jos ette tulekaan, niin niitä käytetään teitä vastaan salaisesti. Voitte törmätä tilanteeseen, että työpaikkaa ette meinaa saada jostain ” käsittämättömästä” syystä.
Kuulostaa ehkä vainoharhaiselta? Mutta katsokaa, mitä länsimaissa nykyään tapahtuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17810813Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710289Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325729Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784548Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313036- 1713035
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381826Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981418Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61260Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161184