Sensuuri iski IS kommentoinneissa

Anonyymi

Pitää kirjautua että voi peukuttaa viestejä. Iltasanomilla menny herne nenään.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sivukaupalla koronaa eikä mitään muuta asiaa. Onneksi se loppuu keväällä, kun tunnelisota tulee päätökseen. Ei mediaa viitsi enää seurata ollenkaan.

    • Anonyymi

      Ne haluaa nähdä, kuka on mitäkin mieltä koronasta. Karmeeta seurata, kun ihmiset on aivopesty niin totaalisesti. Pakko myöntää, että suunnitelma toimii. Nyt olisi pääasia, että kukaan ei ota mitään piikkejä, koska siitä saa heti tai vuosien päästä vakavan haitan tai jopa kuoleman ja monet vanhemmat kuolee parin vuorokauden sisällä. Älkää ottako rokotetta!!

    • Anonyymi

      Mediatarkkailija.

      Iltalehdellä on ollut sama käytäntö jo kauan. Sen syyhän on ilmiselvä!

      Valtamediamme haluaa rekisteröinnillä hiljentää ihmisten suut. Se näet laskeskelee, että sitten ei uskallettaisi sanoa suoraan mitä ajattelee. Eli kyse on eräänlaisesta uhkailusta.

      Samoin media pyrkii luokittelemaan kommentoijat. Lopulta on valmiina musta lista kansalaisista, jotka bannataan pois kommentoinneista. Koska he edustavat ” väärää” mielipidettä.

      Kyse on siis pelkästä sananvapauden rajoittamisesta. Näet vain medialla on nykyään sananvapaus näissä näennäisdemokratioissa...

    • Anonyymi

      Älkää rekisteröitykö!

      Voitte olla varma, että kaikki kirjoituksenne tallennetaan pysyvästi. Siis jos olette isänmaallisia ja suomenmielisiä suomalaisia.

      Nuo kirjoitukset tuodaan sitten julkisuuteen, jos itse jostain syystä tulette julkisiksi hahmoiksi. Esim. pyritte politiikkaan tai johonkin julkiseen virkaan.

      Ja jos ette tulekaan, niin niitä käytetään teitä vastaan salaisesti. Voitte törmätä tilanteeseen, että työpaikkaa ette meinaa saada jostain ” käsittämättömästä” syystä.

      Kuulostaa ehkä vainoharhaiselta? Mutta katsokaa, mitä länsimaissa nykyään tapahtuu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      271
      10082
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      216
      5799
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      169
      5316
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      82
      4959
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      11
      3221
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      4
      2608
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2499
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2319
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      372
      2110
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1985
    Aihe