Iltalehti 3.2.2020.
"Louhintaräjäytys epäonnistui Hämeenlinnassa, kivenmurikoita iskeytyi naapurin taloon – yrittäjä vapautettiin syytteistä"
Tämä on tyypillinen tapaus oikeudessa.
Kantasuomalainen ei saa "oikeutta" meidän oikeuslaitoksessa, vaan vastuu katsotaan kuuluvan kaikille kantasuomalaisille.
Oikeudessa tapahtuvilla päätökset järkyttävät kaikkia kantasuomalaisia ns. maalaisjärkeä ymmärtävillä tahoilla.
Jos sinulla ei ole varaa palkata 50 000 €:n puolustusasianajajaa, niin pysy pis oikeudesta.
Onko meidän oikeuslaitos samanlainen kuin on Venäjällä ?
"Louhintaräjäytys epäonnistui Hämeenlinnassa
0
112
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1871399Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231198- 49931
- 70890
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53810Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva51798- 56782
- 102764
- 33712
- 60709