Iltalehti 3.2.2020.
"Louhintaräjäytys epäonnistui Hämeenlinnassa, kivenmurikoita iskeytyi naapurin taloon – yrittäjä vapautettiin syytteistä"
Tämä on tyypillinen tapaus oikeudessa.
Kantasuomalainen ei saa "oikeutta" meidän oikeuslaitoksessa, vaan vastuu katsotaan kuuluvan kaikille kantasuomalaisille.
Oikeudessa tapahtuvilla päätökset järkyttävät kaikkia kantasuomalaisia ns. maalaisjärkeä ymmärtävillä tahoilla.
Jos sinulla ei ole varaa palkata 50 000 €:n puolustusasianajajaa, niin pysy pis oikeudesta.
Onko meidän oikeuslaitos samanlainen kuin on Venäjällä ?
"Louhintaräjäytys epäonnistui Hämeenlinnassa
0
134
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai564615Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234569Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3271874- 851513
- 911472
- 2351370
- 3201083
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51893