vapaaehtoistyö!!

onko kukaan ollut vapaaehtoistyössä argentiinassa allíanssin kautta? kokemuksia??
Kiitos!!!
62870
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ite oon syksyllä lähössä sinne Vive Argentina tsydeemiin kadeksi kuukaudeksi..

Äänestä
  • Itseäni kiinnostaisi myös kovasti lähteä Allianssin kautta Argentiinaan, mikäli en saa opiskelupaikkaa tänä vuonna. Osaatteko espanjaa hyvinkin? Ainoa epäilys mulla on oikeastaan kielitaito.. Olen käynyt kyllä osan lukiokursseista, mutta suht alkeissa on kielitaito. Arveluttaa että onko sitten hurja kulttuurishokki jos ei kieltäkään osaa kunnolla. Tietysti mun kohdalla se olis sitten se kolme kuukautta, kun tarvis kieltä varmaan opiskella enemmän. Mutta Etelä-Amerikka kiinnostaa kovasti ja Argentiina varsinkin!

    Äänestä

  • minuakin kirjoitti:

    Itseäni kiinnostaisi myös kovasti lähteä Allianssin kautta Argentiinaan, mikäli en saa opiskelupaikkaa tänä vuonna. Osaatteko espanjaa hyvinkin? Ainoa epäilys mulla on oikeastaan kielitaito.. Olen käynyt kyllä osan lukiokursseista, mutta suht alkeissa on kielitaito. Arveluttaa että onko sitten hurja kulttuurishokki jos ei kieltäkään osaa kunnolla. Tietysti mun kohdalla se olis sitten se kolme kuukautta, kun tarvis kieltä varmaan opiskella enemmän. Mutta Etelä-Amerikka kiinnostaa kovasti ja Argentiina varsinkin!

    joo, mie en puhu espajaa juuri lainkaan, mut aattelin kuitenki lähteä jos ei sitä opiskelupaikkaa irtoa. muaki kiinnostaa tuo argentiina aikas paljon :D ooks koska aatellu lähteä, jos lähet?

    Äänestä

  • kiinnostunut... kirjoitti:

    joo, mie en puhu espajaa juuri lainkaan, mut aattelin kuitenki lähteä jos ei sitä opiskelupaikkaa irtoa. muaki kiinnostaa tuo argentiina aikas paljon :D ooks koska aatellu lähteä, jos lähet?

    Mihin oot hakenu opiskelemaan? Ite ajattelin Argentiinaan lähtöä mahdollisesti syksystä, kunhan tulokset tulee niin sitten paperit menemään. Siinähän oli parin kuukauden hakuaikakin, eli koska sitä nyt käytännössä sitten pääsee lähtemään jos esim heinäkuun lopussa lähettää hakemuksen. Varmaan menee sitten syys/lokakuulle jos tuo 2 kk hakuaika pitää paikkansa.

    Sain itse asiassa kyllä jo opiskelupaikan "varavaihtoehdostani", mutta en tiedä menenkö sinne. Siinä mielessä siis Argentiina on vielä auki. :) Mutta kiinnostusta on kovasti. Ootko tän kevään yo?

    Äänestä

  • Vapaaehtois työ on nykyisin pääasiassa mamujen hyysäämistä siks lopetin. Riitti ahneus. Mamu on valmis ottamaan mutta mitään ei anna.

    Äänestä

Olen kanssa lähdössä Allianssin kautta Argentiinaan 2kk 10.10..Kiva kuulla, että on muitakin suomalaisia lähdössä messiin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut.... kirjoitti:

onko kukaan ollut vapaaehtoistyössä argentiinassa allíanssin kautta? kokemuksia??
Kiitos!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu