Ei minua haittaa,

Anonyymi

että Suomessa syntyneistä 19-vuotiaista, toisen polven afrikkalaismamuista 75 sadasta käy sossun luukulla. Kun käyhän niitä kantasuomalaisiakin 13 sadasta.

Se tarkoittaa että kotouttaminen on epäonnistunut. Olisi pitänyt antaa enemmän tilaa, enemmän vapauksia, enemmän rahaa, enemmän aikaa, enemmän huomiota, enemmän kaikkea.

No nyt vaan resursseja lisää mamuille niin hiljaa hyvää tulee.

Olen demari ja uskon velanottoon, uskon mamuihin, uskon porkkanaan.

Kun maahan laskeutuu lentokone täynnä pakolaisia, levitän punaisen maton heidän alleen.
Hymyilen, tanssin ja laulan kansallispuku ylläni.

14

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      minäkin olen demari ja ehdotan että suomi myy vesioikeudet elon muskille koska se kehui darudea.

      • Anonyymi

        Myy? Mitä tämä myyminen.

        Antaa..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Myy? Mitä tämä myyminen.

        Antaa..

        Niin tai että Suomen Valtio antaa ulkomaalaisomistajien tuulivoimala rakennushankkeet yksityisten metsänomistajien maille tuosta noin vain.
        Miksi valtio ei anna omia metsiään siihen käyttöön?


    • Anonyymi

      Väheneekö palstalla propaganda hallitusta vastaan, kun kuntavaaleja nyt ilmeisesti siirretään?

      • Anonyymi

        vähenee kyllä


    • Sinä olet pesunkestävä persu ja junttina vihaat kaikkea muutosta/erilaisuutta. Sukusi on riistänyt Suomen oikeasti rahaa tuovia (vientituotteet) Suomen kansalaisia jo tsaarin ajoista.

      Sitä ennen Ruotsalainen isosetäsi (Göran) raiskasi ja hakkasi Suomalaisia lapsia.

      • Anonyymi

        Ja oma puolueesi oli?


    • Anonyymi

      Mikä syy meillä on käydä ”sossun luukulla” ja tulla alkoholistiksi tai narkomaaniksi? Miksi sellaista elämää pitää kotimaassa rahoittaa?

    • Anonyymi

      Minua haittaa kaikki verovarojen törsääminen, oli sitten minkä värinen, mallinen tai kokoinen sosiaaliavustuksia pummaava valehteleva ihminen tahansa luukulla.

      • Anonyymi

        Mihin säästäisit verovaroja? Mikä siihen auttaa, ettei ihmisen tarvitse ”verovaroja törsätä”?


    • Anonyymi

      Suomessa ei tarvita hanttitöitä eikä koneinsinöörejä joiden todistukset vain ovat jääneet kotiin

      Korona kiihdyttää hanttitoiden häviämistä digitalisaatioon

      Kehitysmaalaisista tulee ongelma ja åahempi kuin Usassa, koska rangaistuksia ei täällä ole, lyhyt tuomio ja takaisin baanalle mesoamaan

      Ne myös kilpailevat sosiaaturvasta ja yhteiskunnan terveydenhuollosta teidän kanssanne, jonot pitenevät vuokra-asuntoja ei ole ... jne

      Mutta matuilla voi myös ansaita kuten minä SAK Sdp Urpilainen ... koska Kojamo jne vuokraa niille asunnot ilman vuokratakuuta ja muotoseikkoja asutuskeskuksissa ja maksattaa hallituksen antamalla vuokratuella menot teidän veroista

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      146
      5547
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      205
      3870
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      50
      3237
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      55
      2089
    5. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1309
    6. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      41
      1226
    7. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1196
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      32
      1188
    9. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1076
    10. Shokkitulos: venäläisten ja iranilaisten älykkyys keskimäärin korkeampi kuin suomalaisten

      Kiina: 106.48 pistettä Iran: 104.80 pistettä Venäjä: 103.68 pistettä Suomi: 99.97 pistettä Ukraina: 95.66 pistettä
      Maailman menoa
      257
      897
    Aihe