Ei minua haittaa,

Anonyymi

että Suomessa syntyneistä 19-vuotiaista, toisen polven afrikkalaismamuista 75 sadasta käy sossun luukulla. Kun käyhän niitä kantasuomalaisiakin 13 sadasta.

Se tarkoittaa että kotouttaminen on epäonnistunut. Olisi pitänyt antaa enemmän tilaa, enemmän vapauksia, enemmän rahaa, enemmän aikaa, enemmän huomiota, enemmän kaikkea.

No nyt vaan resursseja lisää mamuille niin hiljaa hyvää tulee.

Olen demari ja uskon velanottoon, uskon mamuihin, uskon porkkanaan.

Kun maahan laskeutuu lentokone täynnä pakolaisia, levitän punaisen maton heidän alleen.
Hymyilen, tanssin ja laulan kansallispuku ylläni.

14

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      minäkin olen demari ja ehdotan että suomi myy vesioikeudet elon muskille koska se kehui darudea.

      • Anonyymi

        Myy? Mitä tämä myyminen.

        Antaa..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Myy? Mitä tämä myyminen.

        Antaa..

        Niin tai että Suomen Valtio antaa ulkomaalaisomistajien tuulivoimala rakennushankkeet yksityisten metsänomistajien maille tuosta noin vain.
        Miksi valtio ei anna omia metsiään siihen käyttöön?


    • Anonyymi

      Väheneekö palstalla propaganda hallitusta vastaan, kun kuntavaaleja nyt ilmeisesti siirretään?

      • Anonyymi

        vähenee kyllä


    • Sinä olet pesunkestävä persu ja junttina vihaat kaikkea muutosta/erilaisuutta. Sukusi on riistänyt Suomen oikeasti rahaa tuovia (vientituotteet) Suomen kansalaisia jo tsaarin ajoista.

      Sitä ennen Ruotsalainen isosetäsi (Göran) raiskasi ja hakkasi Suomalaisia lapsia.

      • Anonyymi

        Ja oma puolueesi oli?


    • Anonyymi

      Mikä syy meillä on käydä ”sossun luukulla” ja tulla alkoholistiksi tai narkomaaniksi? Miksi sellaista elämää pitää kotimaassa rahoittaa?

    • Anonyymi

      Minua haittaa kaikki verovarojen törsääminen, oli sitten minkä värinen, mallinen tai kokoinen sosiaaliavustuksia pummaava valehteleva ihminen tahansa luukulla.

      • Anonyymi

        Mihin säästäisit verovaroja? Mikä siihen auttaa, ettei ihmisen tarvitse ”verovaroja törsätä”?


    • Anonyymi

      Suomessa ei tarvita hanttitöitä eikä koneinsinöörejä joiden todistukset vain ovat jääneet kotiin

      Korona kiihdyttää hanttitoiden häviämistä digitalisaatioon

      Kehitysmaalaisista tulee ongelma ja åahempi kuin Usassa, koska rangaistuksia ei täällä ole, lyhyt tuomio ja takaisin baanalle mesoamaan

      Ne myös kilpailevat sosiaaturvasta ja yhteiskunnan terveydenhuollosta teidän kanssanne, jonot pitenevät vuokra-asuntoja ei ole ... jne

      Mutta matuilla voi myös ansaita kuten minä SAK Sdp Urpilainen ... koska Kojamo jne vuokraa niille asunnot ilman vuokratakuuta ja muotoseikkoja asutuskeskuksissa ja maksattaa hallituksen antamalla vuokratuella menot teidän veroista

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      116
      8325
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      415
      7548
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      9
      5165
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      81
      4816
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4599
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      204
      2939
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      120
      2812
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      34
      2742
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      23
      2354
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      2
      2227
    Aihe