Missä paras sioitus chat?

Hyvä areena hakusessa, onko linkkejä?
10106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Chat ? Siis joutoväkeä samantien vastaamaan ? Ei kiinnosta.

Äänestä

ei ole olemassa hyviä

hyvä keskustelu edellyttäisi osaamista ja kukaan ei jaa sellaista ilmaiseksi

suomalaiset keskustelukanavat on osaamattomien huutelupaikkoja

Äänestä

Kauppalehden keskustelupalstalla on ihan asiallista keskustelua yleensä. Nordnetin asiakkaille Shareville.

Äänestä
  • kauppalehti ja muka asiallista?

    siellä nämä muutamalla satasella sijoittavat juttelevat kampaviinereistä, junasta jäämisestä ja nokian ikuisesta lupauksesta

    en pysty näkemään sitä asiallisena enkä asiapitoisena

    taitaa olla niin, että isommilla summilla sijoittajat ja/tai asioista paremmin tietävät eivät vaan louskuta asioistaan ääneen

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kauppalehti ja muka asiallista?

    siellä nämä muutamalla satasella sijoittavat juttelevat kampaviinereistä, junasta jäämisestä ja nokian ikuisesta lupauksesta

    en pysty näkemään sitä asiallisena enkä asiapitoisena

    taitaa olla niin, että isommilla summilla sijoittajat ja/tai asioista paremmin tietävät eivät vaan louskuta asioistaan ääneen

    Kauppalehden keskustelupalstalla kirjoittavat ovat selkeästi aloittelijoita ja kaiken maailman keskenkasvuisia pikkupoikia ja -tyttöjä.

    Kauppalehden keskusteluissa on korkeintaan viihdearvoa ja sekin on pitkälti miinuksella.

    Siellähän kirjoitetaan jatkuvasti niistä samoista iänikuisista firmoista ja Nokia on keskusteluissa yliedustettuna, vaikka niin ei enää pitäisi olla.

    Nokiahan on jo menetetty tapaus, eikä se nykyisestä sillasta tule nousemaan.

    Siitä huolimatta sitä
    Jotkut hehkuttavat kuin viimeistä päivää ja loukkaantuvat verisesti, jos sitä huuhaa firmaa kutsutaan esimerkiksi Mokiaksi.

    Äänestä

Papat edelleen sijoittelevat Kauppalehden palstalla Nokiaan. Nuoremmat sijoittajat ovat muilla alustoilla.

Äänestä
  • Kauppalehden Mokia ketjujen kirjoitusten taso on sitä luokkaa, että luulisin siellä kirjoittelevien olevan ennemminkin aloittelevia pikkurahalla sijoittavia märkäkorvia.

    Äänestä

"Sioitus" on johdettu sanasta "sika"

Tarkoittanee siankasvatuksen valtakunnallista edistämistä?

Äänestä
  • Sioittamisesta puhuvat he, jotka ovat kotoisin jostain pohjoisesta
    kehitysalue syrjäseutu Suomesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvä areena hakusessa, onko linkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu