Voisko Laukaan kunta tilata TiinaJylhältä niitä rokotteita niin saatas Laukaalaiset rokotettua......
Koronarokote
11
94
Vastaukset
- Anonyymi
Ei teihin tehoa edes tiinan piikit
- Anonyymi
Tilataan persuilta, kyllä Pietarin trollitehdas rokotteita toimittaa jos omat asiamiehet pyytävät.
- Anonyymi
Laukaassa on niin paljon holisteja jotta käyvät osastolla tankkaamassa käsidesiä kun rahat loppu
- Anonyymi
Nopeemmin Tiinalta saisitte rokotteen, nyt rokotetaan vasta 76v vanhuksia jot perkeleet vielä lymyilee niin että aikaa palaa hukkaan, vanhuksia i pitäs rokottaa ollenkaan kun ne on muutenkin montun reunalla ja vain kuluerä valtiolle.
- Anonyymi
Laukaa joutaa jäädä ilman menee rokotukset hukkaan
- Anonyymi
Laukaaseen on tilattu M3 rokotetta, siis samaa mitä vanhoille lonkkavikaisille koirille annetaan viimeisenä hoitona.. kuulin Lääkäriltä.
- Anonyymi
Se on oikein ottakaa päästään eroon koko kylästä
- Anonyymi
Älkää herran tähden ainakaan miehet ottako astra zenecaa, sain veritulpan kyrpään, nyt olen keskussairaalassa ja kulli on kuin jahtimakkra ja ja lääkärit ymmällään, todella paha tilanne,voi olla että jää yli 10cm paksuiseksi!
- Anonyymi
Oikein sulle ketään ei kiinnosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikein sulle ketään ei kiinnosta
tulppa zenecaa vaan laukaalaisille, sitähän te saatte, pfizer liian kallista maalaistolloille...fakta.
- Anonyymi
Sehän on hyvä tilanne
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849