Mikä olisi mukava paikka säännölliseen etätyöskentelyyn, jos ei halua tehdä töitä yksin kotoa? Jatkuva kotona työskentely ei sovi ainakaan minulle, sillä haluan pitää kotini täysin vapaana työasioista.
En myöskään halua käydä työpaikalla enempää kuin välttämätöntä, koska avotoimistomme on melko epäesteettinen ja ankea paikka: sinertävät loisteputkivalot, ahtaat karsinat, ei viherkasveja, ei sohvia... Siellä on myös suurempi paine esittää puuhakasta. Ei voi niin estottomasti katsoa netflixiä tai lukea kirjaa puhelinpalavereiden välillä.
Kaipaan kuitenkin sosiaalisuutta työpäiviin, minkä vuoksi olisi kiva työskennellä viihtyisässä tilassa jossa on muitakin ihmisiä hommissa. Sellaisia joita ei voisi vähempää kiinnostaa mitä tietokoneellani puuhaan, mutta joiden kanssa voisi heittää satunnaista läppää ja käydä vaikka lounaalla.
Paikkoja sosiaaliseen etätyöskentelyyn?
Anonyymi
5
198
Vastaukset 5
- Anonyymi
"Kaipaan kuitenkin sosiaalisuutta työpäiviin,"
Tuo kun ei korona-aikana oikein käy. - Anonyymi
Kuulostat maanvaivalta.
- Anonyymi
Lapissa olisi. En jaksa etsiä, etsi ite.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tollanen
https://www.hs.fi/visio/mainos/art-2000007833431.html
On varmaan muitakin.Lapissa mutta ehkei kovin sosiaalinen- giellajoki. https://yle.fi/uutiset/3-11873978
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65697- 87688
- 20669
- 53618
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o135608- 51592
- 47591
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62588