Jumpperit kaupasta?

Ovatkos kiintolevyn jumpperit ihan ATK-kauppatavaraa? Tarvisi saada vanhaan kovalevyyn yksi lisää, kun se on slaveksi menossa!
4308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meinaan vaan, että jotkut levyt on slavena ilman jumpperia. Mutta olet varmaan levyn etiketistä tai muuten tuon jo selvittänyt.

Äänestä

täytyy sanoa, että en ole asiasta 100% varma.. mutta uskoisin, että niitä normaaleista atk-kaupoista saa.. yleensä jumpperit kyllä tulee kovon mukana, mutta hukkuuhan nuo kutaleet.. ja jos nyt ei o atk-liikkeessä niitä, niin eiköhän ne ainakin siellä neuvo mistä niitä saa..

Äänestä

"jumpperoin" jostain johdosta nykäistyllä kuparisäikeellä. Hyvin toimi slavena. Pinsetit vaan käteen.

Äänestä

Jeps! Kaupasta niitä saa! Kävin tuossa ohi mennen PC Superstoressa ja tyttö kaivoi ruuvilaatikosta ystävällisesti yhden ilman kustannuksia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiakas kirjoitti:

Ovatkos kiintolevyn jumpperit ihan ATK-kauppatavaraa? Tarvisi saada vanhaan kovalevyyn yksi lisää, kun se on slaveksi menossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu