Joo elikkäs miten ootte kysyny teille vanhojen tanssi paria? Ite vasta toki lukion ykkösel mut tänää yhtäkkiä kaikki alko puhuu koulussa parin hankkimisesta ja kuulin et aika monel tytöl on jo pari. Nii miten kannattaks lähestyy sitä ketä haluis kysyy ja varsinki mietin sitä et ku oon ite nii lyhyt et haluuko kukaa tyttö lyhyttä poikaa parikseen?? Kannattaako mun laittaa snäpis sille vaik viestii vai meenkö vaa kysyy siltä ja jos se ei suostu nii alkaako se vaa juoruilee sen kavereille et mä kysyin sitä?
Joo ja kaikenlaiset vastaukset otetaan vastaan ja kiitos jo nyt.
Joo ja kaikenlaiset vastaukset otetaan vastaan ja kiitos jo nyt.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sama.........
Sun kannattaa järjestää jotain, et se toivomasi pari lähestyy sua. Siinä sitten sivumennen tokaiset, et te olisitte hieno pari tanssiaisissa. Toisen reaktiosta näet, miten kannattaa jatkaa vai peräydytkö.
Et menetä kasvojasi, vaikka toinen selvästi ei haluaisi tulla pariksesi, kun ethän ole edes pyytänyt. Jos toinen ilahtuu kommentistasi, olet onnistunut ja pyydät pariksi. Hän suostuu ilomielin.
Lähestyt luokan ruminta varpusta . Hän on varmaan myös epätoivoinen asiasta. Sitten saavut sinä ratsuinesi ja pelastat tilanteen. https://www.youtube.com/watch?v=ZYRfUoR9Q4Y
En mitenkään. Ei kiinnostanut paskaakaan mitkään typerät vanhojen tanssit.
Ite myös lukion ekalla ja oon kysyny paria. En saanu heti vastausta, mutta ei suostunut. Ei se maailma siihen kaatunut ;)