Uskon, että monet hakevat netistä sellaista musiikkia, mitä ei muualta enää saa. Vanhaa kunnon kamaa. Voisin lainata kirjastosta levyn ja kopioida sen omaan käyttöön. Näppärämmin se käy hakemalla verkosta. Ja kukaan ei hyödy taloudellisesti.
Humppamuusikot ja muut hetken ilmiöt (Pop Stars ja muut tangomestarit) saavat myydä omalle kuulijakunnalleen levyjä vanhaan malliin täydellä hinnalla. Mummot ei paljon DC :aa tai vastaavaa käytä.
Humppamuusikot ja muut hetken ilmiöt (Pop Stars ja muut tangomestarit) saavat myydä omalle kuulijakunnalleen levyjä vanhaan malliin täydellä hinnalla. Mummot ei paljon DC :aa tai vastaavaa käytä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mutta se ei muuta sitä asiaa että sen jakaminen on laitonta. Vanhempaa musiikkia saa kohtuullisen edullisesti ja valikoima on valtaisa. Ei ehkä jokaisessa marketissa mutta tilaa vaikka netistä.
ja kun olen ostanut jonkin levyn niin tulee myöskin kuunneltua se antaumuksella, toisin kuin jonkin mp3-albumin jonka kuuntelu jää yhteen kertaan.
Sanohan esimerkki jostain vanhasta levystä, jota ei enään muka saa, niin katsotaan löytyykö sitä laillisesta musiikkikaupasta. Väitän, että jos levyä ei todella mistään enää saa, sitä ei myöskään saa P2P-verkosta.
Apulanta ja Maanantai single! Ei löydy mistään. Jos löydät ilmoita minullekin!tai Apulanta -mikä ihmeen apulanta!
Ja levyn nimi oli muistaakseni : Mihin katosivat rahani?
Ja levyn on muistaakseni tuottanut joku alapää tai jotain sinnepäin???
Helposti löytyy, saat sen samalla kun tunnustat warettaneesi antipiratismi hotline numerossa 0800-130 230 (maksuton numero), tosin waremusastasi joudut maksamaan noin 22€ per zipale. Kallistako? Elämä on. Jos ei oo varaa ostaa musaa niin mee töihin. Niin ne kuulema muutkin tekee. Ainakaan eivät itke täällä.
Apulanta on tehnyt täydelliset sinkkukokoelmat, eivätkä ne edes maksa paljon. Yksittäisiä sinkkuja löytyy käytettyjen levyjen erikoisliikkeistä, lisäksi huuto.netissäkin näyttää löytyvän Maanantai sinkkua.
Apulannan biisi Maanantai löytyy ainakin kokoelmalta Singlet 1998 - 2003. Tupla CD:n hinta Epe's music shopissa 19,90. (Halpa)
No poika, älä nyt hermostu?
Setä tekee töitä ihan riittävästi ja latailee aina vapaapäivinään. Ja oisko sedällä varaa ostaa?? Toki, mutta kansantaloudellisesti on hyödyllisempää latailla leffoja.
Kyllä!! Se on totta ja voin sen sinulle kiltisti kertoakkin jahka olet pikkaisen haukannut raitista ilmaa, jottet kävisi noin herkkänä.
Muuten oletkos jo tunnustanut tullin huumepuhelimeen omat pikku kolttosesi?
mut tahon sen sinkun on kyllä kokoelma mistä kyseisen sinkun biisit löytyy mut tahdon sen sinkun!