Sanokaapa miks Escortista ei oo kuvia ja muuta tietoo Fordin kotisivuilla? www.fordconnection.fi
On se kumma
On se kumma
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei oo tietoja, kun ei oo enää myynnissä (sitä en tiedä joko valmistus on loppu, myynti ainakin)
no kyl sitä valmistetavaan varmaan jossain vinkuintiassa vieläkin, onhan se hyvä auto!
Kyselin tässä kesällä foordilta että olisko mahdollista jos sais heidän sivuille vaikka tekniset tiedot vanhemmista foordeista. terveisinä tyly EI! eli heitä ei kiinnosta käytettyjen foordien ostajat. mielessä olis että tekisin itse sellaiset tek. tieto sivut mut loppui mielenkiinto ku kyselin jelppiä foordilta teknisten tietojen saamiseen.... taas EI etsi itse jos kiinnostaa. :(
Kerroppa merkki minkä nettisivuilta löytyy vanhojen mallien tekniset tiedot!!!!
Käytettyjä autoja, sekä tekniset tiedot samalla. Hyvä paikka!
http://www.autovista.fi
Sama tyly "EI Kiinnosta" tuli kun kyselin vaihtaa Escorttia Fordilla.
En tiedä mikä on mutta tosi "penseää" on Fordin miesten suhtautuminen omaan malliinsa ollut viimeaikoina.
mut miksei joku voi olla erilainen?
Varmaan hemmetin monia kiinnostaisi urkkia hieman teknisiä tietoja ennen kuin menee autoa katsomaan. Ainakin itseani kiinnostaa.
Eivätkö lähettäneet edes e-mailina?
Itse tiedustelin e-maililla erään ranskalaisvalmisteisen erikoismallin teknisiä tietoja kyseisen merkin maahantuojalta. Palvelu oli yllättävän hyvä: lähettivät tavallisessa postissa nipun esitteitä kyseisestä mallista.
Palvelu pelasi ainakin siellä...
PS. Millaisista Escorteista kaipaat tietoa?
Vaihdoin syksyllä Sierrani uuteen Mondeoon, mutta pk-seudun liikkeistä tuli niin naurettavia tarjouksia ja tulkitsin asian samalla tavalla eli "ei kiinnosta". Soittelin tiedustelleeksani hintatasoa kehä III:sen ulkopuolella Lohjan, Salon ja Tammisaaren Ford-liikkeistä ja jo oli eri meininki ja auto meni sittenkin vaihtoon. Oli niillä kyllä muualla varaa tinkiä uuden auton katteesta, mutta ei ilmeisesti täällä pk-seudulla.