kuva-animaatio

Miten saisin koottua kuva-animaation kotisivuilleni?

siis sellasen powerpoint tyylisen
3351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tee animaatio powerpointilla (tai OpenOfficella) tai tee vaikka slideshow (monta kuvaa peräkkäin vaihtumassa) Irfanviewilla.... ^-^

Äänestä
  • pystyykä sen sitten ihan tavallisesti liittää kotisivuihin?
    vai miten se onnistuu?

    Äänestä

Kuva-animaatiota saa nettisivuille sillain, että
valitset videopätkän, tallennat sen samaan paikkaan missä on sivusi ja lisäät HTML-koodiin
rivin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


warlok kirjoitti:

Miten saisin koottua kuva-animaation kotisivuilleni?

siis sellasen powerpoint tyylisen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu