Eilinen kunnanhallitusten istuntopäivä toi viimeinkin helpotusta Karstulan velkataakalle ja vastuille . Nyt lopulta Areenankin ylläpitö ja velan maksu helpottuu kun saamme naapurit mukaan talkoisiin. Kuka tietää mikä on kunkin kunnan velkamäärä jos mukaan otetaan myös ns. konsernivelat.? ??
Lisää sponsoreita naapureista
8
133
Vastaukset
- Anonyymi
anaiinhän sitä sanotaan et " hartaan" seurakunnan tavara on yhteistä !
- Anonyymi
Gunnar tietää ,.mutta kertooko
- Anonyymi
Nyt näyttäs et kerrääntyny " synkkiä pilviä" 4 k.nn ylle, niinköhän yt rakoilee , ei mahdotonta . Nykyäänhän liittojen purkautuminen on tapana -yleensäkin pienemmiskin ympyröis. Jokin mättää k.liitossa ja tietää ????
- Anonyymi
Uutta kierrosta tietää samaanputkeen...
- Anonyymi
Ostaskohan Karstula k.järven entisen k.talon, olisi myynnissä ,halvalla lähtee, siin olis varmaan viel käyttökelpoista tavaraa ,vaik koulun tarpeisiin ,ikkunoita ,ehkä hirsiä ym. Sillai pysyisi pitkä historiakin tallessa menneistä " kunnista" etteivät vain polttaisi pääsiäiskokossa!
- Anonyymi
Areenahan on yksi, mikä hyötyisi kuntaliitoksesta.
Uusi kunta voisi ostaa enemmän käyttöaikaa ja pitää hallin siten pystyssä. - Anonyymi
Selitäpä miten Areenan asia liittyy kunnan velanhoitoon? Kuntahan ei tietääkseni omista yleishyödyllisestä jäähalliyhtiöstä yhtään osaketta.
- Anonyymi
Kunta tukee Areenaa verorahoilla ostamalla sieltä vuoroja.
Isompi kunta ostaisi tietysti enemmän vuoroja ja Areena saisi enemmän rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253855Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283570Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42270- 1121684
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181588Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241329Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j137945Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit100902Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79855- 86771