Naapuri levittää perättömiä juttuja

Anonyymi

Mitä tehdä, kun naapurirapussani asuva nainen levittää perättömiä juttuja minusta. On olevinaa niin ystävävällinen, kun tulee vastaan . Sitten kuulen usein muualta, mitä on taas keksinyt. Elämä käy oikeasti ahdistavaksi, kyselee muilta minusta, jos on jotain kuullut, lisäilee niihin omiaan. En todellakaan ymmärrä, miksi vainoaa. Ehkä saa itselleen siitä jotain. Onko parempi olla välittämättä, ja kääntää selkänsä, kun tulee vastaan?

3

628

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska niitä perättömiä juttuja levitellään seuraavan kerran?

    • Anonyymi

      Hei. Itselläni on vastaava naapuri. Tosin minun kohdalla asia on jo niin pitkällä että pian saattaa jo kutsua pian teltta kun vuokran-antaja on niin kypsynyt valituksiin että aikoo lopettaa koko vuokratoiminnan sillä myös aikaisemmat ovat saanneet häädön. Eli en ole välttämättä ainut kyseisen naapurin uhri. En keksi muuta selitystä kun sen että hän on saannut puolelleen niin taloyhtiönhallituksen kun isännöitsijän ei muuten tälläinen voi miten voi jatkua vuodesta vuoteen ilman että joku olisi jo huomauttanut miten samat ongelmat voivat jatkua vaikka asukas vaihtuu.

    • Anonyymi

      Vuokranantajan pitäisi keskustella selkosanaisesti isännöitsijän kanssa siitä että ko. naapuri on valittanut jatkuvasti kaikista hänen vuokralaisistaan. Että missähän vika mahtaa loogisesti piillä ja kuka on se häirikkö, jonka pitäisi saada huomautus kyttäyksestä ja aiheettomista valituksista. Vihdoinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1283
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1057
    3. 64
      877
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      871
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      725
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      639
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      72
      598
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      584
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      452
      575
    Aihe