Mitä tehdä, kun naapurirapussani asuva nainen levittää perättömiä juttuja minusta. On olevinaa niin ystävävällinen, kun tulee vastaan . Sitten kuulen usein muualta, mitä on taas keksinyt. Elämä käy oikeasti ahdistavaksi, kyselee muilta minusta, jos on jotain kuullut, lisäilee niihin omiaan. En todellakaan ymmärrä, miksi vainoaa. Ehkä saa itselleen siitä jotain. Onko parempi olla välittämättä, ja kääntää selkänsä, kun tulee vastaan?
Vastaukset 3
- Anonyymi
Koska niitä perättömiä juttuja levitellään seuraavan kerran?
- Anonyymi
Hei. Itselläni on vastaava naapuri. Tosin minun kohdalla asia on jo niin pitkällä että pian saattaa jo kutsua pian teltta kun vuokran-antaja on niin kypsynyt valituksiin että aikoo lopettaa koko vuokratoiminnan sillä myös aikaisemmat ovat saanneet häädön. Eli en ole välttämättä ainut kyseisen naapurin uhri. En keksi muuta selitystä kun sen että hän on saannut puolelleen niin taloyhtiönhallituksen kun isännöitsijän ei muuten tälläinen voi miten voi jatkua vuodesta vuoteen ilman että joku olisi jo huomauttanut miten samat ongelmat voivat jatkua vaikka asukas vaihtuu.
- Anonyymi
Vuokranantajan pitäisi keskustella selkosanaisesti isännöitsijän kanssa siitä että ko. naapuri on valittanut jatkuvasti kaikista hänen vuokralaisistaan. Että missähän vika mahtaa loogisesti piillä ja kuka on se häirikkö, jonka pitäisi saada huomautus kyttäyksestä ja aiheettomista valituksista. Vihdoinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2542174
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2661291- 221264
- 41826
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i128767Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237719Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa234693- 54540
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46481- 38468