Vikaa, vikaa, vikaa, sähköautoissakin vain vikaa, vikaa, vikaa

Anonyymi

5

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Usein uuden auton valitseva haluaa huolettomia kilometrejä, eikä pähkäillä reilun viikon välein kunkin varoituksen tarkoitusta.

      Mutta kuten sanottua, matkantekoon auton ’’viat’’ eivät ole toistaiseksi vaikuttaneet, joten jatkamme ID.3:n testaamista. "
      Kyseessä siis joku varoitusvalo reilun viikon välein joilla yhdelläkään ei ole ollut vaikutusta matkantekoon. Mielummin ylimääräisiä hälytyksiä kuin tojon näkemys samasta asiasta. Ei mitään varoituksia mutta turvavarusteet ei toimi kun niitä tarvittaisiin.
      TM:
      "Parhaiten pysähtyy Volkswagen. Hitailla 20–30 km/h:n nopeuksilla se tekee hyvissä ajoin terävän esijarrutuksen, hellittää sitten jarrupainetta ja lopulta pysähtyy tarkasti maaliauton eteen. Suuremmissa nopeuksissa jarrutustapahtuma muuttuu yhdeksi, ja ilman osumaa pysähdys onnistuu jopa 80 km/h:n nopeudesta.

      Toyotan aeb-järjestelmän toiminta vaihtelee eniten. Heti onnistuneen jarrutuksen jälkeen seuraavalla kerralla vain hieman eri nopeudella tuloksena oli useamman kerran osuma ilman minkäänlaista varoitusta. Suurin nopeus, jossa saimme Toyotan aeb:n toimimaan ilman osumaa esteeseen, oli 40 km/h.

      Koe uusittiin ja auton toimivuus tarkastettiin vielä maahantuojan ja valmistajan toimesta, eikä mitään vikaa löytynyt."

    • Anonyymi

      Naurettavaa tämä massapostaus mt trollin DISSAUS. PALSTA TÄYNNÄ DISSAUSTA KAIKISTA TOYOTAN KILPAILIOISTA. KOHTA 10V JA MILJOONA AIVOTONT SPAMMII. .NO LAITOKSESSA TYLSÄÄ VOI PAETA ARKEA SUOLEEN JA SPAMMATA MIELIKUVITUS TUUBAA, ,SITÄ TUNKIO PALSTA TÄYNNÄ.

      • Anonyymi

        Tämä spammisiko on sitten se älyllinen? Laita pipo päähän ja hakeudu hoitoon.


    • Anonyymi

      Joo, mutta ongelmista huolimatta kuitenkin aina Audei, Mersui, Bemarei, Opelei, Volkkarei.

    • Anonyymi

      moottori.fi

      vikahaku etusivulla

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      56
      3374
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      72
      2707
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      61
      2500
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      94
      2354
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      2114
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      66
      1755
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      142
      1746
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      179
      1689
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      90
      1670
    10. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      387
      1646
    Aihe