Jaa kokemuksesi ja kerro mielipiteesi – anonyymisti
Tämän kyselyn elämänkatsomustiedon opetuksen järjestämisestä ja uskonnollisista tilaisuuksista kouluissa julkaisee Vapaa-ajattelijain liiton koulutyöryhmä. Tilannetta kartoittava kysely on suunnattu peruskoulun ja toisen asteen oppilaiden huoltajille ja opettajille sekä oppilaille itselleen. Esiopetuksesta ja varhaiskasvatuksesta tehdään eri kysely myöhemmin.
Kyselyn täyttämiseen kuluu vain 5-10 minuuttia. Kyselyyn vastataan anonyymisti.
Kysely on avoinna 8.3.2021 asti, joten aikaa on hyvin, mutta ei kannata jättää viime tippaan, vaan mieluummin tarttua toimeen heti kun se on mahdollista.
Tästä linkistä pääset suoraan kyselyyn: https://forms.gle/3fp7j81wxVGxrAow7
Linkkiä saat myös jakaa kaikille ET-opiskelijoille, huoltajille ja opettajille. Uskonnollisia tilaisuuksia koskeva osuuteen voi vastata, vaikka katsomusaineena ole tai ole ollut ET.
Tulokset julkaistaan huhtikuun aikana. Avovastauksista kerrottaessa jätetään koulun ja kunnan tunnistetiedot pois.
Kysely ET-opetuksesta ja uskonnollisista tilaisuuksista kouluissa
0
121
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197516Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista756402- 955234
- 524555
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494246- 2284130
- 444035
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283918- 583070
- 482576