Oletko ostanut koiran virosta

Anonyymi

Eli uskaltaako ostaa? Olisi tiedossa henkilö joka myy ja rekisteröity koira on.

6

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On nyt ainakin hyvät lähtökohdat. Hei oikeesti.

    • Anonyymi

      Odotan vastausta joltain, joka on ostanut rekisteröidyn koiran virosta

    • Anonyymi

      Kannattaa kyllä olla tarkkana. Onko koira FCI rekisteröity vai mitä myyjä tarkoittaa? Jos kyseessä on sekarotuinen niin ei voi olla rekattu mihinkään!!!! Tällä hetkellä, Coronan takia et kyllä mistään löydä rekatuja pentuja ilman pitkää odotusta.

    • Aloituksen viestin olisi hyvä olla tarkempi, niin helpompi vastata...
      Olen ostanut yhden tuonneistani virosta ja kaikki ok. Ihan samoin ok, kuin ostaisi hyvältä kasvattajalta suomesta ja tietää mitä tekee.
      Eli oikein tehtynä voi kannattaa ihan samoin kuin yleensäkin.
      Jos taasen on kyse jostain trokatusta koirasta, ei tiedä kasvattajasta mitään, ei koiran taustoista ym. niin ei tietenkään kannata, eikä pidä ostaa.
      Ylipäätään kun ei pitäisi kannattaa kuin hyvää kasvatustyötä. Ja siihen yhtälöön ei kuulu trokaukset, eikä "sika säkissä ostot".

    • Anonyymi

      Yhtä tiettyä myyjää etsin, mutten viitsinyt laittaa sen nimeä tähän. Myy puhdasrotuisia rekisteröityjä koiria.
      Etsin samalta myyjältä ostaneita.

      • Sen verran vielä lisään, että yksikään hyvä kasvattaja, missä maassa tahansa, EI myöskään virossa, EI myy trokarien ym. ylipäänsä kautta. Hommat hoidetaan henk.kohtaisesti niin pitkälle kuin mahdollista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      180
      11289
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      56
      5371
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2620
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2296
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1725
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1383
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1309
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1216
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1129
    Aihe