Mahtava uutinen Kannuksen seudulle tuo Lestijärven tuulipuisto. Toivottavasti väki lisääntyy ennen kuin loppuu kokonaan. Lestillä asuu enää vähän yli 700 ihmistä. Hyvin ovat hoitaneet asiansa, kun ovat saaneet kaikkiin päättäviin elimiin alueellamme yhden edustajan. Yhtä monta kuin Kannus, jossa on on väkeä lähes kahdeksan kertaa enemmän.
Lestillä tuulee
7
74
Vastaukset
- Anonyymi
Pieni on kaunista.
- Anonyymi
Mittavia on nuo tuulivoimatulot. Muuten tuo Mutkalammin tuulipuisto on samaa kokoluokkaa kuin Lestin puisto, mutta asiasta ei pidetä ollenkaan yhtä isoa meteliä kuin tuosta toisesta!
- Anonyymi
Myllyjä lisää ja väki vähenee. Onnea valitsemallanne tiellä. Onpahan teillä ainakin tilaa siellä teollisuusalueitten välissä, ei tule ahdasta.
- Anonyymi
Kohta on asukkaita yhtäpaljon kun tuulimyllyjä
- Anonyymi
Komeita ovat nuo Kuuronkallion myllyt... miltähän näyttävät Lestijärven maisemassa.
- Anonyymi
Rumiahan ne on nuo tuulivoimalat keskipohjalaisessa maisemassa. Joutas räjäyttää kaikki nurin.
- Anonyymi
Pakko jostain verotuloja saada. Näitä nuoria jotka kysyy työhaastattelussa "onko pakko joka aamu seiskaan tulla" on jo suurin osa. Heidän panoksellaan tätä yhteiskuntaa ei pyöritetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937658
- 403702
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021856- 241120
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32983Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27951Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31752Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703