Kyllä pitää olla ihmisellä helvetin tylsä ja köyhä elämä jos kerrostalossa asuessa naapurin kusemisen ääni häiritsee.Ymmärrän jos juoppojen mekastus ja popinsoitto yöaikaan häiritsee mutta että jonkun vessassa käynti.
Hankkikaa elämä.
t.monen lapsen äiti
Hankkikaa elämä.
t.monen lapsen äiti
Vastaukset 11
Vanhimmat
Meillä saa aikuiset ja koirat kyllä kuseksia pihalla talonnurkkiin , mutta annapa olla jos joku n.5v. pikkukundi pissii pusikkoon, niin johan nousee meteli.
Käykää tulostamassa näille kusivahdeille valmiit lomakkeet naapureiden seuraamista varten kyttaajat.net sivuilta, sitten vaan lomakkeet vahdin postiluukusta sisään, niin johan helpottuu kyttääminen.
Ei tarvitse kuin ruksia naapureiden tekemiset oikean kelloajan kohdalle. Saatte itsekin tarkemmat raportit tekemisistänne =)
jotka saavat primitiivireaktion, jos näkevät pystyyn jätetyn vessanrenkaan. Itse kyllä jättävät kannen auki... onkohan isokin ero.
Elämänlaadun puutostauteja, sanon mä.
Törkeää ,että saa rakentaa niin huonosti, että kaikki kusemiset kuuluu, varsinkin 90-luvun alun taloissa kuuluu kaikki, kusemisesta pieraisuun, hormeissa ei ole mitään eristeitä ja vesiputkien liitokset täysin susia.
Nyt asun 2002. rakennutussa kerrostalossa ja kusemista ei kuulu, on paremmin tehty kaikin puolin.
Ihmetelkää rakentajia, älkää asukkaita ja kerrostalossa pitää noudattaa järjestysmääräyksiä.
Kuskaa vaikka pottaan ja kantakaa se roskikseen, jos aiheutatte häiriötä, eräässä -93 rakennutussa yhtiössä tehtiin päätös, että kusta ei saaunut kello 22-05 , välisenä aikana, tuohon johtaa huono rakennustapa.
Minä asun 2003 rakennetussa kerrostalossa ja vaikka on näinki uusi talo niin kuulen silti naapureiden kusiäänet. Tosin ei ne minua mitenkään haittaa.
ei kai se haitta jos sun päässä lorisee samalla lailla!
niin ei lorise niin pahasti
On se kumma että koko ajan pitäis olla hiiren hiljaista! Ymmärrän että yöllä ihmiset haluaa nukkua rauhassa, mutta ei kai kukaan tosiaan herää siihen kun yläkerrassa käydään vessassa? Asun talossa joissa esim. ovikellon soitto kuuluu naapuriin, enkä ikinä ole kuvitellut että hiljaiset, normaaliin elämään kuuluvat äänet häiritsisivät. Miski pitäisi olla hiljaista? Kohtuus kaikessa!
Ps. Itse olen aina tosi hiljaa, en siis yritä puolustella omaa "meluamistani".
VIrtsaputki menee nääs hiukan vekille, ja loppulorina jää tulematta... sitten kun nousee, lopppu kusi haluaa ulos. Kyllä, sama ongelma tai ilmiö on ulostettaessa... kun on pyyhkinyt persiinsä ja nousee, on pakko lorottaa noro.
Hae sairaalasta sellanen putkilosäiliösysteemi mihin potilaat kusee öisin jos ei jaksa/pysty meneen vessaan asti.
Sairaanhoitaja tyuhjentää nämä aamulla , siis sairaalassa. Kotona teet tämän tietenkin itse.
Voit tietenkin tilata sairaanhoitaan mutta se maksaa jo enemmän kuin uusi vessa , joten kannattaa laskea tarkkaan ensin kun mietti tätä nykyyhteiskunnan menoa sano.
meidän naapuri ulostaa suoraan pyttynsä veteen, niin että turahtelujen ja paukkupierujen lisäksi kuuluu lätsähdyksiä. Pahinta on juuri veden loiske ja voihkinnantapainen ääntely: TAAS PENTTI ULOSTAA!