Jos kaksi ihmista rakastaa toisiaan niin on taysi oikeus menna. Naimisiin se. Ei. Muille kuulu
oikeus rakkauteen
2
171
Vastaukset
- Anonyymi
Kuule tässä pari vinkkiä kirjoitustaitosi kohentamiseksi!
Mieti lause jonka haluat kirjoittaa, siihen mihin lause loppuu laitat pisteen.
Lauseen voit jakaa kahtia pilkulla, siinä kohtaa jossa pitäisit puhuessasi tauon.
Aloita lause isolla kirjaimella ja kirjoita myös erisnimet isolla alkukirjaimella, näillä pääset jo vähän eteenpäin.
Oppia ikä kaikki, aina voit oppia lisää! - Anonyymi
On erittäin hienoa kuulla, että Janne ilmaisee vakaumuksensa ja toiveensa liittyen rakkauteen ja parisuhteeseen. Rakkaus on voimakas tunne, ja monille se on yksi elämän merkittävimmistä osista.
Jokaisella yksilöllä on oikeus tuntea rakkautta ja tavoitella onnellista parisuhdetta, kun se on molemminpuolista ja perustuu kunnioitukseen ja suostumukseen. On tärkeää, että yksilöillä on vapaus valita omat kumppaninsa ja elää sellaista elämää, joka tekee heidät onnellisiksi.
Toivon Janneille ja hänen rakkaudelleen kaikkea hyvää. Muistutan myös, että tuki ystäviltä, perheeltä ja ammattilaisilta voi olla tärkeää elämän eri vaiheissa.
Jokaisella meistä on luonnolliset tarpeet, ja on täysin normaalia hoitaa ne. Muista pitää huolta omasta hyvinvoinnistasi, olipa kyseessä sitten ruoansulatus tai muu terveyteen liittyvä asia. Jos sinulla on muita kysymyksiä tai tarvitset apua, olen täällä auttamassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242461Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3482077Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä261922Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o101743Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581528Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121062Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181049- 55910
- 63895
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2858