Veikaatanko joska missä helsingissä menee poikki 20000e yksiön hinta neliö

Anonyymi

tulkaa mukaan veikkamaan koska saadaaneka 20000e neliö hintä helsinki yksiö.nyt 14200e ylin hinta neliö 28x 14200e että vähän yli 400000 menee telakkaranta.

7

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      oma veikkaus 2022 menee 20000e rikki ja 30 neliöö x 20000e = 600000e yksiö mutta missä sompa saari vai lauttsaari vaijätkä.veikkaan eiranranta.niin sinne varmaan saadaan 600000e yksiö.

    • Anonyymi

      Jostain keskustan peruskorjatusta jugend-talosta 3,5 m huonekorkeudella jos tulee 12 neliötä tänä vuonna myyntiin, niin kyllä siitä joku 240 000 maksaa.

    • Anonyymi

      Kysymykseen vastaan, ei aavistustakaan;)
      Mutta, on muutama paikka josta ei välttämättä saa asuntoa edes rahalla.
      Lehtisaari, Kaskisaari, Kuusisaari. Yksi LKV firma hoitaa em. alueiden kaupat, en muista nimeä. Vaikka minä voittaisin eurojaskassa kymmeniä miljoonia, minulle ei myytäisi.
      Välittäjä kysyisi ratkaisevan kysymyksen, KUKA te olette ? Ja se siitä:)))

    • Anonyymi

      Odotan että hinnat ylittää 50 000€/m2.
      Vasta sen jälkeen alkaa kämpät kiinnostamaan.
      Mahdollisimman kallis ja mahdollisimman pieni asunto on mun unelma.
      Sijainti on myös tärkeä. Pitää olla mahdollisimman keskellä saasteita ja meteliä.
      Ja alakerrassa on oltava kaljakuppila et kuulee myös muiden ääniä jos naapurit sattuis hetken olemaan hiljempaa, mistä ei kyllä oo pelkoo.
      12-15 m2 kokoinen lukaali on unelma joka säilyy. Ja tulee maksetuksi elämän aikana. Tosin ei oma elämä siihen riitä mut kenelle arvoasunto aikanaan jää "perinnöksi" saa elää myös unelmaa.

      • Anonyymi

        Vuosaaressa/merirastilassa ja kontula/vesala maksetaan jo yksiöstä 6 tonnia neliö eli suunta on nouseva ja kun vertaa kantakaupungin hintoja niin vuokkiin ja kontulaan kannattaa sijoittaa tod näk, kohta keskustan hinnoissa eli teet tilin kun ostat nyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vuosaaressa/merirastilassa ja kontula/vesala maksetaan jo yksiöstä 6 tonnia neliö eli suunta on nouseva ja kun vertaa kantakaupungin hintoja niin vuokkiin ja kontulaan kannattaa sijoittaa tod näk, kohta keskustan hinnoissa eli teet tilin kun ostat nyt.

        Kaikkialla itähelsingissäi nousua ole mutta itäkeskus alueena on vetovoimainen huikeine ostosmahdollisuuksineen ja rantoineen.
        Itäkeskuksen ystävyydenpuiston rakentaminen aso,vuokra ja omistusasuntoineen nostaa koko alueen hintatason yli kymppitonnin neliöhintoihin ja kattoa ei ole


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4404
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2948
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2557
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2489
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2228
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2180
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2068
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2018
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1995
    Aihe