Veikkaisin että Lomallo matkatoimiston meininki hiipuu. Mainostettu yrittäjen verkostoitumis asian on floppi. Mitä yritys hyötyy kun ainoa etu on 10 %. alennus hotelleista. Kuka ostaa suoraan Lomallo jäsenyyden? Tuskin kukaan. Lomallo jäsenyyksiä myydään lomaosakkeiden omistajille. Maksat 5000 välirahaa ja. annat lomaosakkeesi että saat Lomallo jäsenyyden ja pääset maksamaan jäsenmaksua 350 euroa vuodessa. Paljonko oli vastikkeesi lomaosakkeessa? Mikä muu muuttui kuin että olet 5000 euroa köyhempi?
Lomallo veikkaus
Anonyymi
6944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mistä+ootte+saanut+päähänne+tuon+10%.Meille+hinnat+lomallon++kautta+on+20-50%.
Joku+Lomallo+jäsen+kertoi.+Kun+varaat+Leviltä+vk+8+niin+saat+10%+alennusta.+Vai+saatko+alennusta+-50%?
Taas mennäänn kohti alennuksia.
Taas näitä matkatoimisto koijauksia. Tästä on vaan poistettu se pyramidipeliaspekti, eli värvää muita myymään näitä jäsenyyksiä ja pyöritä ”omaa matkatoimistoa ja bisnestä”. Buahhahah!
Vain tyhmät sortuvat tähän, johtajille maksetaan isoa palkkaa asiakkaiden rahoista.
Myyjät vaihtavat takaisin holiday clubilla töihin.Sanoovat ettei noita jäsenyyksiä kukaan osta pitävät humpuukia.Myös TJ aika omahyväinen valehtelia.