Olen ollut jonkun aikaa ihastunut naispuoliseen kaveriini. (Ei olla tunnettu kovinkaan kauaa vielä). Itse seurustelen miehen kannsa, mutta haluaisin kuitenkin olla naisen kanssa. Poikaystäväni ymmärtää tämän kyllä. Ongelmana on kuitenkin se, että miten toiselta voi kysyä tai muuten selvittää olisiko hänkin kiinnostunut? En haluaisi kuitenkaan pilata kaverisuhdettakaan. Itse ihastun aika harvoihin naisiin ja olen ollut vain yhden kanssa, silloin asiat sujuivat omalla painollaan.
Miten voi tietää?
Vierailija
21031
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Samanlainen tilanne on itselläkin....Kun vain tosiaan tietäisi ajatteleeko ja tunteeko toinen yhtään samalla tavoin kuin minä. Ongelmani on vain päinvastainen siltä osin, että hän seurus-telee ja minä en (tällä hetkellä). Tuntuu että hajoan asian kanssa. Sympatiani sinulle.
Kuule, minulla on ollut vähän aikaa omituisia tuntemuksia erään naisen kanssa. Olemme tunteneet tosi vähän aikaa. Uutta tässä asiassa on se, että olen ainakin tähän asti luullut olevani umpihetero. Olen seurustellut jo useita vuosia. Tämä on jotenkin aivan käsittämätöntä, mutta tunnen jonkinlaista vetoa ko. naiseen! Minulla on vahva tunne, joka tietenkin voi olla aivan vääräkin että hän pitää naisista. Ulkonäöltäänkin jotenkin miehinen... Uskoakseni annan asian olla, ellei jotain merkittäviä paljastuksia ja tunnustuksia tapahdu. Itse en aio puhua mitään.