USB-liitäntä?

Koneessani ei ole usb-liitäntää. Onko olemassa jotain piuhaa tms. että voisin yhdistää koneeseeni tulostimen joka on usb-liitännällä?
4283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hanki koneeseesi USB-kortti, siis sellainen koneen sisälle laitettava kortti jonka takana on yleensä neljä usb-porttia. Ei maksa paljoa (itse maksoin 16.90 e).

Ja sitten käyttiksenkin pitää tukea USB:tä.
Eli windows Me, 2000 tai xp.

win98 periaatteessa toimii, muttei käytännössä.

Taitaa olla olemassa joitain parallel/usb muunnosvirityksiä, mutta niille on yleensä yhteistä etteivät toimi. Korjatkoon joku tietävämpi jos on muita kokemuksia.

Äänestä

löytyy sellaisia pci-kortteja joista on se usb-liitännät. Et kertonut koneestasi mitään ,joten mene kaupaan ja kerro siellä tarvitsemasi ja he osaavat kertoa sopiiko eli ei.

Äänestä
  • no mulla on Windows 98 että ei vissiin sitten käy se kortti.=( pitää olla ilman tulostinta sitten...

    Äänestä

Hanki koneeseen USB-kortti.

Kyllä se toimii 98:ssa aivan normaalisti.

Se kortti tarvitsee vaan ajurit, joita uudemmat järjestelmät eivät välttämättä kysele.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maya kirjoitti:

Koneessani ei ole usb-liitäntää. Onko olemassa jotain piuhaa tms. että voisin yhdistää koneeseeni tulostimen joka on usb-liitännällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu