setdbg.exe

Virustorjunta löysi koneesta muutaman viruksen ja ilmoitti poistaneensa ne. Tämän jälkeen kone ei ole toiminut vaan ohjelmia avattaessa ilmoittaa "tiedostoa setdbg.exe ei löydy". Mikähän on vikana?
3307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

http://www.google.fi/search?hl=fi&q=setdbg.exe &btnG=Google-haku&meta=

Ota järjestelmänpalautus / system restore -toiminto pois päältä ja tee uudelleen manuaalinen scannaus.

Ellei auta hae escan -ohjelmaa ja scannaa sillä.

Ellei auta hae HiJackThis -ohjelma ja lähetä logi tämän foorumin HiJackThis -osioon.

Ohjeet ja linkit kyseisiin toimenpiteisiin ja ohjelmiin on kerrottu useaan otteeseen tälläkin virukset -osiolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


antti kirjoitti:

Virustorjunta löysi koneesta muutaman viruksen ja ilmoitti poistaneensa ne. Tämän jälkeen kone ei ole toiminut vaan ohjelmia avattaessa ilmoittaa "tiedostoa setdbg.exe ei löydy". Mikähän on vikana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu