Paljon nyt väännetään sefujen toiminnasta sätin puolella. Yksi toive sefuille olisi, että asiattomuuksiin tehoaa varmasti paremmin asiallisuus. Eli kun joudutte puuttumaan häiriköintiin, niin tehkää se pliis privan puolella ko henkilön kohdalla, ettei tapahdu "julkista" nolaamista ylen puolella. Jokaisen sefun egon pitää kestää se, ettei tarvitse keulia ylellä saavutuksistaan.. Ihmisiä ne häirikötkin siellä näppiksen takana ovat
Asiallisuutta kehiin
Anon*
6714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mutta ..
aika moni käyttää ylenaikaista Nolaamista hyväkseen,,,
käsittelee yksityisiä asioita ylellä,
aiwan kuin henkilökohtaiset asiat kuuluisivat KOKO huoneelle :(( ilman lupaa :(((
..
Kiitos viestistäsi, oli tarpeellista asiaa.
..
Toi oli ajatuksia herättävä kommentti,
joka muidenkin pitäisi huomioida-
kuin vain Sefujen :)
En edelleenkään aijo huomauttaa ketää mistään privassa.
Edellinen kerta kun niin tein päätyi tänne keskusteluun seksuaalisena häirintänä joten ei kiitos ...
Valitettavasti sitä keskustelua en enää löytänyt, mutta se ei tule muuttamaan käyttäytymistäni huomautusten suhteen mihinkään.
Jollei kelpaa älä tee VÄÄRIN ;)
Miten tollainen on mahdollista...
Syyte Seksuaalisesta häirinnästä ?
En usko nyt, Veljeni Jan ??
Onpas paksun oloista... ikävää !!!
En tiedä tapauksesta, en osaa nyt ottaa kantaa.
Olen pahoillani. Toisaalta, jos yksi käyttäytyy tuolla tavalla, luuletko että kaikki muutkin ovat keskustelukyvyttömiä tolloja :)
Mutta.. jos saan sanoa mielipiteeni,
minä käsittelisin punaisilla ekaksi,
sitten jos siihen ei olisi missään tapauksessa mahdollisuutta; sitten ylelle.
JokaTapauksessa, kaikesta selviää.
Tapahtui se ylellä tai Privassa,
keskustelleN.
Kaikille asioille yleensä löytyy syy,
vaikka se ei heti näy.
Tarkoituksesta puhumattakaan :)
Eihän asiattomuuskaan tapahdu privassa vaan ylellä joten sinne sopii oikaisu vallan hyvin, muillekkin tiedoksi että nettikettiä on noudatettava tai ulos.
jos ylellä metelöi niin ylellä huomautus... mutta mites huomautat jos privassa haahuilee???
tosin monesti ois paree ekaks privassa kertoo niin ei tulis sitten ylisuurta kohuu tahi mielipahaa..
Vai että pitäisi varoittaa privassa, ja sit kun lukee toisia viestejä täällä keskustelussa, niin muut seurailijat ihmettelee miksi heitetään pihalle varoittamatta.
Luin juuri tuolta copy-paste yhden sefun bannamisesta varoittamatta...
Voi huokauksen huokaus.
Tekee sitten sefut niin tai näin, niin aina se on väärinpäin.
T. Edelleen sättääjä jota ei ole heitetty pihalle, ei edes varoitettu :)