Moi, haluun et joku mua vanhempi, tai joku aikuinen vastais tähän mahdollisimman nopeesti!! Mulla on ollu valkovuotoo jo yli 1 vuos, mulle on tullu häpykarvoja, kainalokarvoja, sekä mun rinnat on välillä tosi arat ja nännien 'takana' on sellanen kyhmy. Oon lukenu paljon kaikkii murrosikä keskusteluja, ja mua ärsyttää kun joillain on jo näin nuorena niin ryhdikkäät ja "isot" rinnat ja kuukautiset alkanut, mun kaikilla kavereillakin on jo alkanut! Mua ärsyttää kun kehityn näin hitaasti ja haluisin et munkin kuukautiset alkas koska ajattelen et se on noloo kun mulla ei oo vielä alkanut. en haluu ooottaa enää, osaatteko sanoo millon mun kuukautiset vois alkaa kun mulla on tullut valkovuotoo jo kohta 2v (reilusti yli 1v) ja kaikkialla on jo karvoja! JA VAIKUTTAAKO RINTOJEN KOKO MENKKOJEN ALKAMISERN!!?!?!
Nää mua mietityttää
Anonyymi
1
128
Vastaukset
- Anonyymi
Rintojen koko ei vaikuta menkkojen alkuun, itellä oli ihan oienet ku alko menkat. Kaikil alkaa eri aikaan, sullakin joskus. Ei kannata stressata sitä, koska ne ei ala jos on stresaantunu. Yleensä, siis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13411194Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793570Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912855Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.701474Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3161355Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?341339Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2561286Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1431255Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121206- 491160