Heips. Asun rivitalossa ja jo vuosien ajan olen herännyt aamuisin ilkeisiin kramppeihin lähes aina samaan kellonaikaan. Eräänä aamuna tein kramppiin herätessäni yllätyshyökkäyksen ulko-ovelle ja kas, näin naapurin ukon viereisessä autokatoksessa osoittelevan jollakin isoa tv:n kaukosäädintä muistuttavalla laitteella minun makuuhuonettani kohti. Onko kellään tietoa, mikä on se laite, jolla saa aikaan ihmiselle kipeitä kramppeja n. 3 metrin päästä tiiliseinän läpi.
Eräänä iltana kissani tuli ulkoa sisälle säikyn ja sekavan oloisena. Otin kissan syliin ja siinä sitä silitellessäni se meni ihan veltoksi ja sydämen lyönnit heikkenivät. Vaikutti siltä, että se kuolee. Aloin silittelemään kissaa voimakkaasti sydämen tienoolta, jolloin se alkoi vähitellen palata tähän maailmaan. Voiko etälamautin saada sen aikaan? Itselleni tapahtui sama kun olin nukahtanut eräänä yönä olohuoneen sohvalle. Heräsin valtavaan kipuun, joka levisi hartioista kaulaa myöten päähän. Tajusin, että isku tuli olohuoneen ovensuusta. Nykyisin hirvittää asua tässä talossa , jossa on vain kolmessa asunnossa asukkaita ja sillä ukolla on kaiken huipuksi talon yleisavaimet. Mitä teen?
Naapuri from Hell
4
99
Vastaukset
- Anonyymi
Menet lääkäriin ja kerrot kaikki kokemuksesi niin tarkasti kun pystyt!!
- Anonyymi
Naapuri siis vastasi. Tiesin kyllä, että olit hakkeroinut uuden läppärini kuten varastit kotoani useita SiM-korttejakin. Oletko jo tilannut viikonlopuksi liikaa sähköä ja kun menet viikonlopun ajaksi pois laitat vielä tilapäiskämppäsi sähkön pois kuvitellen, että se sähkö tulee minulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Naapuri siis vastasi. Tiesin kyllä, että olit hakkeroinut uuden läppärini kuten varastit kotoani useita SiM-korttejakin. Oletko jo tilannut viikonlopuksi liikaa sähköä ja kun menet viikonlopun ajaksi pois laitat vielä tilapäiskämppäsi sähkön pois kuvitellen, että se sähkö tulee minulle.
Ne varastetut simmit ja muutakin omaisuuttasi ovat paikallisessa terveyskeskuksessa. Menet nyt hakemaan ne sieltä takaisin.
- Anonyymi
Naapurisi on tuolla töissä: http://www.niuva.fi/
Otat sinne yhteyttä ja kerrot kaiken juurta jaksaen, ilmoita lisäksi tarkat yhteystietosi jotta voivat olla yhteydessä tarvittaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154118Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii652624Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932381- 472313
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321541Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5161323Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951306- 561287
- 751253
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176