Naapuri from Hell

Anonyymi

Heips. Asun rivitalossa ja jo vuosien ajan olen herännyt aamuisin ilkeisiin kramppeihin lähes aina samaan kellonaikaan. Eräänä aamuna tein kramppiin herätessäni yllätyshyökkäyksen ulko-ovelle ja kas, näin naapurin ukon viereisessä autokatoksessa osoittelevan jollakin isoa tv:n kaukosäädintä muistuttavalla laitteella minun makuuhuonettani kohti. Onko kellään tietoa, mikä on se laite, jolla saa aikaan ihmiselle kipeitä kramppeja n. 3 metrin päästä tiiliseinän läpi.

Eräänä iltana kissani tuli ulkoa sisälle säikyn ja sekavan oloisena. Otin kissan syliin ja siinä sitä silitellessäni se meni ihan veltoksi ja sydämen lyönnit heikkenivät. Vaikutti siltä, että se kuolee. Aloin silittelemään kissaa voimakkaasti sydämen tienoolta, jolloin se alkoi vähitellen palata tähän maailmaan. Voiko etälamautin saada sen aikaan? Itselleni tapahtui sama kun olin nukahtanut eräänä yönä olohuoneen sohvalle. Heräsin valtavaan kipuun, joka levisi hartioista kaulaa myöten päähän. Tajusin, että isku tuli olohuoneen ovensuusta. Nykyisin hirvittää asua tässä talossa , jossa on vain kolmessa asunnossa asukkaita ja sillä ukolla on kaiken huipuksi talon yleisavaimet. Mitä teen?

4

133

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menet lääkäriin ja kerrot kaikki kokemuksesi niin tarkasti kun pystyt!!

      • Anonyymi

        Naapuri siis vastasi. Tiesin kyllä, että olit hakkeroinut uuden läppärini kuten varastit kotoani useita SiM-korttejakin. Oletko jo tilannut viikonlopuksi liikaa sähköä ja kun menet viikonlopun ajaksi pois laitat vielä tilapäiskämppäsi sähkön pois kuvitellen, että se sähkö tulee minulle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naapuri siis vastasi. Tiesin kyllä, että olit hakkeroinut uuden läppärini kuten varastit kotoani useita SiM-korttejakin. Oletko jo tilannut viikonlopuksi liikaa sähköä ja kun menet viikonlopun ajaksi pois laitat vielä tilapäiskämppäsi sähkön pois kuvitellen, että se sähkö tulee minulle.

        Ne varastetut simmit ja muutakin omaisuuttasi ovat paikallisessa terveyskeskuksessa. Menet nyt hakemaan ne sieltä takaisin.


    • Anonyymi

      Naapurisi on tuolla töissä: http://www.niuva.fi/

      Otat sinne yhteyttä ja kerrot kaiken juurta jaksaen, ilmoita lisäksi tarkat yhteystietosi jotta voivat olla yhteydessä tarvittaessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      69
      910
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      803
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      67
      738
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      654
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      558
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      26
      533
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      497
    8. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      489
    9. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      24
      487
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      479
    Aihe