Ei ne tuet ole muuallakaa isommat

vaan vuokrapa voi olla , ei kukaan saa itselleen tulojaan vastaavaa kämppää
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mikähän oli kysymys? Kertoisitko meille: missä asut, mitkä tulot, mikä vuokra?

Äänestä

Varmaan kun tulojaan vastaavan kämpän , no niin se on ana ollut , mitä niistä narisemaan

Äänestä
  • Edelleen kysyn "narisijalta": Kertoisitko meille: missä asut, mitkä tulot, mikä vuokra? Voisimme muutkin kertoa omia Kelan toimeentulotukipäätöksistä asunnon osalta. Olisi hyvä vertailla.

    Äänestä

Tupauuno lienee kehari. Tai trolli, kukaan järjissään oleva ei vakavissaan voi tehdä kaltaisia aloituksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaan vuokrapa voi olla , ei kukaan saa itselleen tulojaan vastaavaa kämppää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu