Postilaatikkoja on ryhmässä 8. Neljjän nuoren miehen postit tulevat laatikkohinsa. Olen asunut vuiosukymmeniä samassa asunnossa. Tehnyt laatikkojen ympäriltä lumityöt. Koskaan ei ole ollut < 40-v vuoro. Mikä on selitys? En tiedä. Teen lumityöt vielä 15 v. itse. Harvoilla paikkakunnilla on talkooväkeä liikaa. Oman edun tavoittelu kukoistaa Suomessa. Lähimmäinen saa elää kuten haluaa. Näin ymmärrän.
Lumityöt postilaatikoilla Pedersöressä
Anonyymi
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
Nuoret ovat paljolti laiskoja. Heiltä puuttuu solidaarisuus hyvin monelta.Tupankanpolttoon . kapula korvilla on kyllä aikaa autossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006464
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283250Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761764- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471013Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879