Rakastuin toiseen

Anonyymi

En tiedä miten tässä on päässyt näin käymään mutta olen nyt ihan korviani myöten ihastunut erääseen luokan tyttöön jonka kanssa ollaan oltu jo 1. lk samalla luokalla. Nyt ollaan siis lukion 2. ja ikinä en ole häntä kohtaan tuntenut mtn.
Tässä on kaikista paskinta se että seurustelen jo toisen tytön kanssa kohta kolmatta vuotta. Mietin joka päivä hänestä eroamista ja taas vaihteeksi tätä tyttöä, johon olen niin umpirakastunut. Mitä teen?

2

173

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapa toinen niin ei ole ongelmaa😂

    • Anonyymi

      niin no kysy siltä että onks sillä tunteita sua kohtaan, ja jos on niin - niin. Ja jos ei, niin kannattaa vaa jatka sitä nykyistä suhdetta, koska jos se on kestäny jo kolme vuotta. Niin se saattaa olla sitten ihan toimivaki suhde.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      24
      2252
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      28
      1616
    3. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1402
    4. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1393
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1072
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1014
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      906
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      234
      866
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      13
      714
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      700
    Aihe