uusavuttomat nuoret

kyllä ihmettelen että asutaan omakotitalossa ja lumitöiden teko on vaikeaa esim.postilaatikoiden ympäriltä ja jopa omasta pihapiiristä.jos sinulla on postilaatikko rivistöllä useamman asujan kera etkö voisi käydä joskus tekemässä myös siitä postilaatikoiden ympäriltä niitä lumitöitä.huom.nyt teen vain oman laatikon kohdalta ranne on kipsattu.
13740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oh Oh kuinka sä tollasenkin onnistuit tekemään että rantees mursit? Mitä jos menisit sanomaan nuorisolle päin naamaa että senkin uusavuttomat menkää putsaamaan postilaatikon edustat? Täällä meuhkaamisesi tuskin auttaa asiaasi..

Äänestä

Tää YHTEISKUNTA JA SUOMI MAKAA JUST NIIN, KUIN PETAA PAIKKANSA. Tää alamäkin on alkanut kohta heti 1990 vuoden jälkeen. Jos olette seuranneet asioiden kulkua !

Äänestä
  • Ei mitään hätää, pussikalja ja huumeet maistuvat.

    Äänestä

nää uusavuttomat on aivan urpoja tiedoksi vaan .oletko itse siihen joukkoon kuuluva uskon et olet.meneppä sanomaan uusavuttomille arvelen miten käy .täytyisihän heidän tajuta jo kun pallerot lumenseasta hakee postinsa.

Äänestä

Opettele nyt vaikka ensiksi kirjoittamaan, vai haittaako KIPSI tätäkin? Lauseet alkaa aina isoilla kirjaimella. Alistuskonjunktioita ovat että, jotta, koska, kun, kunnes, jos, vaikka, jollei, ellei, kunhan, mikäli, joskin. Alistuskonjunktiolla alkava lause erotetaan päälauseesta aina pilkulla.

Äänestä
  • Juu.. Tämä suoli24 onkin paikka, jossa ovat sivistyneet ihmiset kirjoittaa täydellistä kirjakieltä. Ei viitsi kyseisestä asiasta kuin oikeinkirjoituksesta nähdä vaivaa, kun kommentitkin on samaa tasoa, kuten itselläsikin.

    Äänestä

voi sua reppanaa olet tosi kielitaitoinen nuori uusavuton ja ennenkaiikea kouluja käynyt tosi pitkälle.

Äänestä
  • Jep, kahdeksannella luokalla olen yläasteella. Sinulla ilmeisesti jäänyt peruskoulukin kesken, kirjoitusasusta päätellen. Säälin sinua, tsemppiä.

    Äänestä

olet just niitä uusavuttomia mamman vauvoja.tuleekohan sinusta mitään aikaansaavaa palleroa,äidistä riippuvainen eronneen perheen tuleva ongelma lapsi.

Äänestä
  • Yritit saada minulle pahan mielen, onnistuit.

    Äänestä

  • Tämän kommentin kirjoittaja on ollut nuorena varmasti koulukiusaaja. Yksi vinkki tälle kirjoittajalle, kasva aikuiseksi.
    Mieti oikeasti mitä kirjoitat, tuollaisilla mollauksilla voi olla kauaskantoiset vaikutukset nuoren ihmisen elämään. Osaatko edes hävetä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tämän kommentin kirjoittaja on ollut nuorena varmasti koulukiusaaja. Yksi vinkki tälle kirjoittajalle, kasva aikuiseksi.
    Mieti oikeasti mitä kirjoitat, tuollaisilla mollauksilla voi olla kauaskantoiset vaikutukset nuoren ihmisen elämään. Osaatko edes hävetä?

    Eikai nyt nuoretkaan pumpulista ole, jos ei pää kestä ei kannata lukea täällä kusipäitten kommentteja.

    Äänestä

Talvi on varmasti ollu rankka ihan kaikille, mutta enempi näille ensimmäisen omakotitalon ostaneille. Kerrostalossa asuessa olivat sentään talonmiehet, että nämä voisivat puhelinta selatessaan hipsiä kotiinsa suojaan ilmastonmuutokselta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kyllä ihmettelen että asutaan omakotitalossa ja lumitöiden teko on vaikeaa esim.postilaatikoiden ympäriltä ja jopa omasta pihapiiristä.jos sinulla on postilaatikko rivistöllä useamman asujan kera etkö voisi käydä joskus tekemässä myös siitä postilaatikoiden ympäriltä niitä lumitöitä.huom.nyt teen vain oman laatikon kohdalta ranne on kipsattu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu