Demari oli nähnyt näyn, että keskustalaiset vieneet itselleen miljoonia kunnan rahoja.
Huomenna odotetaan näkyä keskustalaisten salaisen paikallispalvelun käyttämästä hermomyrkystä.
Uskottava se on, kun niin luotettava mies kertoo.
Huomenna odotetaan näkyä keskustalaisten salaisen paikallispalvelun käyttämästä hermomyrkystä.
Uskottava se on, kun niin luotettava mies kertoo.
Vastaukset 17
Vanhimmat
😂😂😂😂👍👍
Kuulostaa ihan perusjutulta 😂😂
Ihan perus 😂😂😂
Kun ryyppää tarpeeksi niin näkeehän sitä vaikka mitä 😂😂
Persuveljekset olivat kovia happomiehiä. Sitten eräänä päivänä toinen meni lääkärille ja sanoi että nyt taitaa velimiehen asiat olla huonosti kun se on ryypännyt viikon. No mitenkäs on, kysyi lääkäri, näkeekös se jotain vaaleanpunaisia elefantteja tai silleen? Siinä se juuri on sanoi veli, se ei näe niitä ja kun niitä vilisee ihan joka paikassa.
Demarista nyt kyse
Jooo, nyt on tapahtunut väärinkäsitys...Tyypillisiä demareiden ongelmia... Mutta eipä hätää, kun sosiaalihuolto ja porvarit maksaa... Hyvä että on olemassa näitä kustantajatahoja.
Jonkunhan se on porvareille rahat tienattava ja työt tehtävä. Demarithan ja vassarit sen tekee. Porvarit eivät osaa, kun heille on peukalo kasvanut keskelle kämmentä 🤣🤣🤣
eiku ne on tehny ite rahasa, heh joopa. miten kun ei osaa mitään eikä ikinä töitä tehnyt?
Perintönä, tai esim. kuntien yhtiöistä(kinnulan vesilaitos). yhtiöissä ei julkisuuslaki päde.
eiköhän kinnulaan vesilaitos yhtiöitetä, silloin rahamme virtaa pörväreille!
Perintö huonompi kuin veronmaksajien kustantama eroraha?
Pekka Kanervio(kepu) sai erorahan lisäksi tosin vakavimman huomautuksen rikoksista aluehallinnosta..
Ei koskaan ole oikeita töitä tehnyt poloinen kepulainen.
On keputkin joskus töitä tehneet.
Esim.. 4 vuotta kiusasivat koululaista häviten noin 200 000e kuntalaisten rahoja turhiin oikeuden käyteihin, kunta hävisi neljästi.
Samoin töitä on teettänyt honkalinnasta kadonneet 230 000e, johonkin somma pn pitänyt kadottaa.
Myös muutamatuhat on pitänyt viedä lapsilta kerhoista, mutta tikkarin vieminen lapsilta oli helppi toimenpiden kunnanjohtajalle ja kepuhallitukselle.
Onko äänessä nyt päädemari vai koulukyytilapsen äiti -demari?
Demari päivittel viime viikolla ku ol kovia pakkasia että ku ei tarkene ottoa käsiä pois taskusta ja työnteä niitä porvarin taskuihi.
No Sössö, Sössö rauhoitu nyt. Ei ole mitää hätää. Se menee ohi.
Teidän demarien paskanjauhanta loppuu käräjien kautta
👍👍👍👍