Kepun valtakunnallinen kannatu laskee pian alle 10 prosenttiin. On siinä sitten entisen valtapuoluseen jäsenillä ja kannattajilla ihmettelemistä. Mutta omapahan on syy. Ei olisi pitänyt ryhtyä vihervasemmiston apupuolueeksi.Uuraisten kepulaisetkaan eivät tehnett mitään katastrofin estämiseksi, vaan hyväksyivät kaiken mitä Kulmuni, Saarikko ja muut kepun johtajat päättivät.
Keskustan kannatus laske pian alle 10 prosenttiin
5
121
Vastaukset
- Anonyymi
hyvät äänestäjät älkää äänestäkö marginaali puolueita, sillä äänenne menee hukkaan.joka kepua äänestää on luuseri.
- Anonyymi
Kepu on maajussien maataloustukipuolue. Lisäksi kepu on saanut jonkin verran pienyrittäjien ääniä. Uusin tutkimus osoittaa, että yrittäjien tuki on lähes kadonnut. Vain 5 % yrittäjistä sanoi kannattavansa keskustaa. Kokoomus ja perussuomalaiset ovat kaukana kepun edellä yrittäjien suosiossa.
- Anonyymi
kepulaiset siirti vaalit paskat housussa.ei tosin yksin vaan aatetovereiden avustamana.
- Anonyymi
Onneksi mikään ei muta vaaliuen siirtämisen vuoksi. Kepulaiset saavat vain kulkea pari kuukautta pidempään paskat housuissaan.
- Anonyymi
Muistakaa, että pettureille ei pidä antaa ääntä kesäkuun kunnallisvaaleissa, jos he ovat ehdokkaina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155