Kaupungintalon sopeutumattomat leikkivät veronmaksajien rahoilla.
Kaikki epäselvyydet kaupungintalolla pitää selvittää työajan ulkopuolella.
Työntekijä ei saa koskaan tarpeeksi arvostusta, työt tehdään aina hyvin silloin veronmaksajien rahat eivät mene hiekkalaatikolle.
Miljoonia yritetään säästää, mutta enemmän miljoonia kuluu turhuuksiin eli taisteluun "maineesta" josta sitten kärsivät veronmaksajat.
Kaikki kaupungintalon työntekijät karanteeniin jossa hoidetaan vain niitä tehtäviä joista palkkaa maksetaan.
Työaikana keskustellaan vain työasioista, muista asioista keskustellaan vapaa aikana.
Kaikki epäselvyydet kaupungintalolla pitää selvittää työajan ulkopuolella.
Työntekijä ei saa koskaan tarpeeksi arvostusta, työt tehdään aina hyvin silloin veronmaksajien rahat eivät mene hiekkalaatikolle.
Miljoonia yritetään säästää, mutta enemmän miljoonia kuluu turhuuksiin eli taisteluun "maineesta" josta sitten kärsivät veronmaksajat.
Kaikki kaupungintalon työntekijät karanteeniin jossa hoidetaan vain niitä tehtäviä joista palkkaa maksetaan.
Työaikana keskustellaan vain työasioista, muista asioista keskustellaan vapaa aikana.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Viime+vuonna+kaupungintalon+sotkujen+selvittelyt+maksoivat+konsultti+tiedon+mukaan+2+800+000+euroa,+mitä+sotkujen+selvittely+maksaa+tänä+vuonna?
Kaupunginhallituksen+ja+-valtuuston+palkkiot+jäädytettävä+he+eivät+ole+hoitaneet++tehtäviään+poliittisen+ammattiosaamisen+mukaisesti.
Turhuuksien+selvittelyt+otetaan+aina+veronmaksajilta,+nyt+pitäisi+laittaa+kokkolan+kaupungin+työntekijöille+5%+raippavero+jolla+kustannetaan+turhuuksien+selvittelyt,+koska+liika+on+liikaa+myös+veronmaksajille.
Jos näin paljon on asiaa käsitelty julkisuudessa,tekisin itse ratkaisun,että olen eoäonnistunut työssäni ja sanoutuisin irti .
Esitän että kaupungintalon väki vaihdetaan viikoksi työttömiin silloin tulee säästöjä eihän näin ennen kuntavaaleja kuitenkaan mistään tärkeästä päätetä.
Vaihtoviikot niin kauan kuin asioitten hoito järkeistetään.
Kokoomus on kokomusta joka kaartelee saalin yllä ennen kuin sieppaa sen.
Paska on myös nurmen pekka jolle "sairaat" tuottavat rahaa.
Puhuu saunan lauteilla ja tekee muuta kun pääsee päättämään.
Joo lähti juuriltaan kun alkoi yrittäjäksi.
Entisenä maalivahtina voisi estää pallottelun kaupungintalolla.
Omat vaivat entäs toisten vaivat?
Kalastaa ääniä verkoillaan joihin aina tarttuu joku roskakala.
Esitän, että esittäjästä reijosta valitaan kaupunginjohtaja tuskin menisi huonommin, ensin "katsastetaan" osaamiset ja sitten B luokka laitetaan avustamaan kokkolan kasvavaa vanhusten joukkoa silloin saadaan sitä mistä on puutetta.
Reijo voisi alkaa ehdokkaaksi vasemmistoliittoon siellä on surkeita joilla ei ole mitään asia tuntemusta jolla voisi tehdä minkäänlaista esitystä.
Ykspihlajasta saisi varmasti yli 200 ääntä ja loput jos tarvitsee koivuhaasta.
Tällä palstalla ei ole ketään niin tunnettua kuin reijo, suomessa tunnetut henkilöt menevät läpi vaikka laulamalla kuten mikko alatalo.
https://www.youtube.com/watch?v=Ed5zhykrDWk
Se sai niin pahasti turpaansa viimeksi odotuksiinsa nähden, että ei varmasti enää uskalla ehdolle alkaa.
Menneet ovat menneitä persut ovat rasisteja, fasisteja ja sivistymättömiä perläpejä.
Reijo eroa heti persuista se jo lisää kannatusta sadoilla ja liittymällä vasemmistoliittoon kannatus lisääntyy x potenssiin sata ja varsinkin naiset tykkää potenssi miehestä.
Onko tämä aloitus laitettu mustalle listalle?
Kiitos kannatuksesta mutta eturauhaseni on leikattu eikä enään toimi kuten viisikymmentä vuotta sitten. Myös muita iän tuomia sairauksia on ja olen kuitenkin valmis loikkaamaan vasemmistoon jos vaalijulisteissa nimeni on Kingsi Kivelä, hah hah haaa!!!...
Eihän eturauhasen leikkaus estä muuta kuin lastentekoa.
Tunnen sinut ja sairaanakin vastaa yli keskitason valtuuston taulapäistä.
Kysymys on kokkolan tulevaisuudesta josta sinunkin pitää olla huolissaan, nykymenolla kokkola ruotsalaistuu pietarsaaren heikolle tasolle.
Olipa hassu aloitus, aloittaja ei ole penaalin terävin kynä.
Eikö työt maistu, jos teet täällä työaikana teet rikoksen veronmaksajien rahoilla, jos olet työtön niin hae työpaikkaa äläkä vietä aikaa hassutteluun.
Aloituksessa ei taida olla mitää perää, koska asiaa ei ole linkillä tehty uskottavaksi.
lisäksi aloittaja kirjoittaa aina lisää itsekin, kerran taisi vastata itselleen.
Kirjoitan tietysti joskus vastauksia ymmärtämättömille persuille.
Päivän aforismini numero 238.
"Perus-Suomi, onnen Suomi - ikuinen Äiti - Sulo-Suomi."
Hah hah haaa!!!...
Ymmärrys sitä ei Kokkolan vihervasemmistolla ja kommareilla ole.Järki jäässä kepuilla ja sossuilla.👺
Sinutkin on vedetty niin alas että uskot persujen juttuja.
Unohda menneet ja katso tulevaisuuten siinä voi käyttää samaa sapluunaa kuin sääennustuksissa.
Suomi tarvitsee puolustajaa joka huolehtii heikoista ja huono-osaisista.
Eihän sinulla ja minulla ole mitään hätää, rahaa on että raukaisee, mutta jos tulee kaaos pitää olla valmis puolustamaan tuulee sitten idästä tai hiekkamyrskyt afrikasta.
Kokkolassa ei ole oikeaa vasemmistolaisuutta on vain herrojen perseennuolijoita jotka kannattavat sitä puramiinia jonka huipulla seisoo eliittijoukko.
Missä olivat kun piti olla vasemmistoliiton kokous?
Ei ainakaan vasemmiston asialla.
Meinaavatko, että kenen lauluja laulat sen olutta juon.