Hullu maailma

Anonyymi

Nyt kun elvytysrahoista on väännetty ilmastontorjumisrahoja, osaako joku sanoa mitä pieni eniten kärsinyt yrittäjä tästä elvyttämisestä hyötyy? Maailmaa eniten puhuttaneet ja kuohuttaneet aiheet ovat korona, ilmastonmuutos ja rasismi. Toisinajattelijat hiljennetään aivan kuten Venäjällä. Hyvä meidän hallituksenkin on antaa tukensa Venäjän oppositiopoliitikolle kun miettisivät minkälaista sumuttamista hallitus oppositiota vastaan käyttää meillä Suomessa. Nojoo, ei voida täysin verrata mutta kuitenkin. Kaikesta hysterisoidaan ja median apua käyttämällä. Nykymaailmassa olisi suotavaa joskus ajatella ihan itse omilla aivoilla.

9

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt kaikki pienyrittäjät kasvattamaan parkkipaikoille koivuja, saadaan hiilinielua lisää. Vain polkupyörä paikkoja vastedes. Katsotaan kuinka kauppa käy.

    • Anonyymi

      Italiasta luulisi tulevan imastokehityksen edelläkävijä jos noita summia alkaa kattelemaan.

      • Anonyymi

        Minä siirryn pussikaljaan👍


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä siirryn pussikaljaan👍

        Toivottavasti et käytä muovipussia, ilmasto tuhoutuu 🤣🤣


    • Anonyymi

      Tää on ihan tuttua, paskaa täällä kyllä jauhetaan mutta tämmöiseen kysymykseen kenelläkään ei ole antaa järkeenkäyvää vastausta.

      • Anonyymi

        Vasemmisto bunkkerissa hiljennytään


    • Anonyymi

      Hullu Keuruu.....pitää paikaa.

      • Anonyymi

        Pizzeran pyörittäjäkin palasi kansalaisopiston suomenkielen kurssilta


    • Anonyymi

      Hyvin ovat suomalaiset tämän paketin omaksuneet, vähän liiankin hyvin. Luulisi että tulevat sukupolvet merkitsevät jotakin kun katsoo esim ilmastotoimia, tämmöisestä tulevaisuuden velkavankeudesta ei olla huolissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe