Google Maps tai muita kartttoja

Onko netissä muita kuin Google maps? Kiinnostaa Pietari Suomi välinen maasto.
4173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se alue niin kuin muutkin näkyy Google mapissa sekä karttoina että ilmakuvina.

Äänestä
  • Aloittaja

    Kyllä toki. Huomannut vain että vaikka maastot ovat samoja niin paikkojen nimet ja muut tekstit eivät ole samoja. Varsinkin pienempien paikkojen ja vesistöjen nimet on joskus jätetty pois.

    Äänestä

Venäjän puolen osalta käytän yleensä Yandex mapsia. Tuntuu että satelliittikuvat ovat vähän tarkempia ja katukarttana parempi siellä kuin google.

Äänestä
  • Olen käyttänyt HERE-ohjelmaa Venäjällä reissatessa, paperi karttoja löytyy hyvin ja on edullisia venäjällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jormalaiset kirjoitti:

Onko netissä muita kuin Google maps? Kiinnostaa Pietari Suomi välinen maasto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu