Ketä kannattaa äänestää..?
Kuntavaalit
26
1670
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo maininta kannattaa pilaa koko ajatuksen .
- Anonyymi
Joulupukkia
- Anonyymi
Äänestä SDP:tä!
- Anonyymi
SDP:ee ei ole tuonut kyläkuntaan mitään lisäarvoa . Joidenkin muiden aatteiden kannattajat ovat niitä jotka maksavat jopa veroja ja tarjoavat duunipaikkoja . Mieti siis tarkkaan
- Anonyymi
Kokoomusta ja Perussuomalaista.
- Anonyymi
Lopputulos sama äänestää ketä vaan.
- Anonyymi
Ja tuloksen arvaa . Maksajia ei löydy .
- Anonyymi
revin keskustan jäsenkirjan, äänestän perussuomalaisia.
- Anonyymi
Kunnassa ei liene viisasta hoidella eri asioita ns poliittisen mielen mukaan . Vaan muotoilla päätökset niin että ne sopisivat erilaisten aatteiden kannattajille .
- Anonyymi
Suomalaisen kannalta nrot. 6,7 tai 8.
- Anonyymi
En tiedä , en osaa arvata .
- Anonyymi
Ajattelin että Kekkonen tai Väyrynen saa ääneni . Toivottavasti ovat listoilla
- Anonyymi
Älkää ainakaan kylän suurinta valittajaa äänestäkö
- Anonyymi
Kukas hää on jotta osaa varoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukas hää on jotta osaa varoa?
Olisiko tämä suututtaniseen erikoistunut tattimies?! Jos muutoksen tae on suututtaminen niin luulisi Joutsan olevan jo paratiisi.🤔🤔
- Anonyymi
Nimenomaan tätä entistä vihreää, nykyistä kokoomuslaista pitää äänestää. Hän on niin hupaisa veikko, että saa suupielet hymyyn vähintäänkin viikottain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan tätä entistä vihreää, nykyistä kokoomuslaista pitää äänestää. Hän on niin hupaisa veikko, että saa suupielet hymyyn vähintäänkin viikottain.
Entäpä !!!!! Jospa hän onkin oikeassa ? Tuollainenkin on mahdollista sillä kirjoitetun ymmärtäminen voi tapahtua puoluevärin mukaisesti .
- Anonyymi
Monta hyvää löytyy. Kepun Lankia, vihreiden Nikkilä, demarien Emppu - siinä muutama rakentava ja asiallinen ehdokas. Kannattaa äänestää keskustelu- ja kuuntelukykyistä ihmistä.
- Anonyymi
Hyvää huumoria edellisen kirjoittajan teksti. Emppu ei osaa edes kirjoittaa, Lankia leikkii poliitikkoa ja Nikkilä vouhottaa niitä vihreiden typeriä asioita. Kukaan näistä ei pysty toimimaan joutsalaisten parhaaksi.
- Anonyymi
Näyttäis valtuuston pj tilanneen kattoremonttinsa muualta ja itse on olevinaan niin paikallisten puolella. Kepu pettää aina.
- Anonyymi
Onko katontekijät vaaliehdokkaina ?
- Anonyymi
Kyllä pitää valtuustossa menon jo muuttua. Samat vänkärit ja joo-joo miehet aina.
- Anonyymi
Kuntakin saa nyt kykenevät päätöstentekijät jotka paikkailevat entisen klaanin mokat /virhe investoinnit . Ja tietenkin valmistelee päättämänsä tarinan oikein ettei siitä tarvitse valittaa , silloin ne menevät kuten pitääkin . Se kuvastaa osaamisen tason valituissa .
- Anonyymi
Demareilla on nyt vain kolme valtuutettua. Kaikkein onnettomimmat tyypit. Nykyisen valtuuston demarit totesivat itsensä kuuluvan niihin joo-joo porukoihin ja kepun tukijoukkoihin. Hyvä että sekin sakki on nyt pois. Kepulainen valtuuston pj joutais kanssa pois juonittelemasta taustajoukkojensa etuja ajelemassa. Willman on hyvä.
- Anonyymi
Lieneekö vaalikarjan toiveille perustetta uusien valtuutettujen toimesta ?
- Anonyymi
Pormestaria
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.1513853Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,873269SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.862655Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.72436Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2522419Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a392246Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv901874- 42999
- 95978
- 53869