Oras Optima hana vuotaa kun käyttää bideetä

Vasta asennettu Oras valuttaa hanan sisältä (ei suuttimesta vaan rungosta) aina kun bideetä käyttää. Sama vika alakerran 30 vuotta vanhassa Oraksessa. Uudessa ei ihan hyväksyttävää... Asentaja tulee katsomaan kun kerkiää, mutta onko siellä
joku säätö josta asiaan voi vaikuttaa?
31249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

itsellä keittiön Optima alkoi vuotamaan sähköpoksin slsällä olevan mangneetti venttiilin rungosta, oneksi olimme kotona. hävytön hinta 70€ goolasin sama osa alibabasta 5€ mutta ei voi odottaa kahtaviikkoa. Viimeinen oras optima minulle.

Äänestä

Vipuhana siis ilmeisesti? Oiskohan mahdollista että säätöosa olis jäänyt tehtaalla vähän löysälle ja tiivisteet alapäässä falskaa ja päästää vettä läpi. Itselle iski epäilys että tällainenkin voisi olla mahdollista kun omaa ulisevaa ja tärisevää Oraksen hanaani fiksailin (kirjoitin tänne aiheesta 27.4.). Bidee-versiossa pitää myös olla injektori-tappi säätöosan sisälle asennettuna, en tiedä mitä sen puute bideessä aiheuttaa.

Äänestä
  • Jaa nyt vasta hoksasin että aloitus oli parin kuukauden takaa. Syy vuotoon varmaan löytynyt, mistä mahtoi johtua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vasta asennettu Oras valuttaa hanan sisältä (ei suuttimesta vaan rungosta) aina kun bideetä käyttää. Sama vika alakerran 30 vuotta vanhassa Oraksessa. Uudessa ei ihan hyväksyttävää... Asentaja tulee katsomaan kun kerkiää, mutta onko siellä
joku säätö josta asiaan voi vaikuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu