Tyhjä tila viestien välissä

Anonyymi

Tämän viikon ajan näkynyt viestien ja monien elementtien välissä paljon tyhjää tilaa, ikään kuin mainostilaa ilman mainoksia. Kokeilin Chromella, Edgellä, Firefoxilla, kännykkä- ja PC-versioilla ja kannettavalla ilman ad-blockereita ja kaikissa sama juttu ja aina kun tästä asiasta mainitsee, niin kukaan ei ole edes huomaavinaan!

7

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylläpito vaikenee aina omista virheistään. Tuokin tyhjä tila sanottiin olevan käyttäjän aiheuttamaa.

    • Anonyymi

      Moi! Viestien välissä kuuluu olla tyhjä tila. Muussa tapauksessa ne olisivat päällekkäin, ja silloin niitä olisi kauhean vaikeaa lukea. Ole siis tyytyväinen niistä väleistä. Me nähtiin paljon vaivaa, että ne saatiin palstalle.

      Nyt ei tarvitse täyttää palautelomaketta, koska tuo kysymäsi asia oli niin helppo. Jotkut meistä taitaa olla vähän yksinkertaisia 🤭

      Oikein ihanaa kevättä sinulle!

      Terkuin,
      -Temmi
      S24 ylläpitotiimi

    • Anonyymi

      Keksineet uuden tavan hämätä ad-blockereita, varaavat ensin tyhjän tilan sivulle ja sitten mainos jälkikäteen. Kun mainokset on estetty, jää vain tyhjä väli sivuille.
      Kestää varmaan vähän aikaa että ad-blocker on opetettu poistamaan myös nuo tyhjät välit.

      • Anonyymi

        Mutta sillä välin ylläpidolla on ollut monet makeat naurut.

        Eihän moinen ole muuta kuin kiusaamista!


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        ....on viruksia riittänyt


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ....on viruksia riittänyt

        Varmasti, ei kuinkaan uBlock Origin ohjelmasta johtuvia. Meinaan, on sen verran monen osaajan käyttämä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      328
      2737
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2475
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2222
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1692
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1492
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1338
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      89
      1172
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe