KOALA-hotelli, maspalomas

Te jotka olette käyneet ja olleet kyseisessä hotelissa niin oliko altaan vesi lämmintä-lämmitetyn altaan vettä tarkoitan?

Onko joulun aikana kylmää ja tuulista?
5948
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

me oltiin heti joulun jälkeen...kylmää oli kyllä kaikissa altaissa se vesi..yks ainoo allas oli lämmitetty,ja ei sekään niin lämmintä ollu,ja siel sit oli kaikki uimassa..Muurahaisia joka paikas huoneessa,,ainakin meillä.tiskipöydällä ja lattioilla..hyh.muuten ihan ok huoneet.mut en menis enää samaan hotelliin..enkä yleensä kanarialle.lämmintä oli n.21,ja siihen hirvee tuuli päälle..ei ollu edes lämmintä...oli pettymys koko reissu ja kanaria.

Äänestä

Muutama vuosi sitten oltiin siellä joulu ja välipäivät. Huoneemme oli lämmitetyn altaan ja aamiaishuoneen vieressä. Vesi oli ok ja ruoka hyvää (puolihoito). Huone oli kelvollinen; kulunut, mutta siisti. Meillä jouduttiin lämminvesivaraaja vaihtamaan lomamme aikana, koska se alkoi vuotaa. Se on keittiökaapin yläpuolella.
Miksi Kanaria on pettymys? Kai sinne lähtiessään pitää tietää, mitä siellä on ja mitä ei ole. Menimme sinne, koska emme silloin jaksaneet muuta rankan työputken jälkeen. Söimme vaan ja makailimme altaalla tai rannalla (2 lasta, 2 aik.). Eihän siellä muuta voi tehdä. Kasvitieteellinen lintupuisto oli ihan hauska.

Äänestä
  • kiitos vastauksistanne. Tottakai kanarian saaret on talviaikaan hyvin vaihteleva sään puolesta, koska sielläkin on talviaika silloin kun meillä suomessa. Pääasia on että olisi sievät ilmat, ei siis sataisi. Tuuli tahtoo vaivata kaikkia saaria mm. Teneriffaa, jossa vietimme yhden joulun pari vuotta sitten. Siellä tuuli ja oli välillä pilvistä, mutta loma oli siitä huolimatta mukava ja rusketustakin tarttui siitä huolimatta ihoon.

    tulisiko teillä jotain muuta mieleen missä kannattaisi käydä, päälle parikymppisille? Onko joitain muita eläinpuistoja, nähtävyyksiä ja kuinka kaukana hotellilta ne sijaitsevat?
    Oliko huoneenne muuten siistit, oliko torakoita? ainakin finnmatkat antaa hotellista hyvän kuvan, meillä on sellainen tavallinen kaksio varattuna maaterassilla..Liekö sitten kaikki huonossa kunnossa.
    Muurahaiset kyllä on vähän ikäviä..
    Saa kertoa myös muuta mitä tulee mieleen, vaikka missä kannattaa käydä syömässä, onko taxit kalliita...

    Äänestä

  • nimetön kirjoitti:

    kiitos vastauksistanne. Tottakai kanarian saaret on talviaikaan hyvin vaihteleva sään puolesta, koska sielläkin on talviaika silloin kun meillä suomessa. Pääasia on että olisi sievät ilmat, ei siis sataisi. Tuuli tahtoo vaivata kaikkia saaria mm. Teneriffaa, jossa vietimme yhden joulun pari vuotta sitten. Siellä tuuli ja oli välillä pilvistä, mutta loma oli siitä huolimatta mukava ja rusketustakin tarttui siitä huolimatta ihoon.

    tulisiko teillä jotain muuta mieleen missä kannattaisi käydä, päälle parikymppisille? Onko joitain muita eläinpuistoja, nähtävyyksiä ja kuinka kaukana hotellilta ne sijaitsevat?
    Oliko huoneenne muuten siistit, oliko torakoita? ainakin finnmatkat antaa hotellista hyvän kuvan, meillä on sellainen tavallinen kaksio varattuna maaterassilla..Liekö sitten kaikki huonossa kunnossa.
    Muurahaiset kyllä on vähän ikäviä..
    Saa kertoa myös muuta mitä tulee mieleen, vaikka missä kannattaa käydä syömässä, onko taxit kalliita...

    Meidän huoneistomme oli 2. kerroksessa eikä siellä ollut murkkuja eikä muitakaan ötököitä. Murkuille ei voi mitään, jos ne tulevat. Tiedän sen kotimaastakin, mutta ne eivät tee mitään pahempaa. Ei kannata heittää roskikseen mitään makeata. Kyproksella olimme 3. kerroksessa ja murkut haistoivat vesimelonin kuoret roskiksessa. Respasta sai myrkkyä, mutta astianpesuaine hyydytti ne myös tehokkaasti.
    Sää oli meidän lomallamme vaihteleva, joten lämmintä vaatettakin kannattaa ottaa mukaan.
    Lintupuisto oli noin 10 km:n päässä, menimme sinne paikallisella bussilla.
    Meillä oli puolihoito. Kävimme kerran syömässä läheisen ostarin ravintolassa, mutta hotellissamme oli parempaa ruokaa.
    Uimarannalle oli monta kertaa päivässä ilmainen bussikuljetus.
    Lomaosaketyrkyttäjiä oli vaivaksi asti. Heidän houkutuksiinsa ei kannata langeta.
    Kokemuksemme on muutaman vuoden takaa. Olimme sielä kahden lapsemme kanssa emmekä bailanneet yökerhoissa. Niitä riittänee siellä kaupungin puolella.

    Äänestä

Oltiin Helmikuussa 2vk ko. hotellissa ja paikassa. Hotelli oli mielestämme oikeinkin hyvä, ei vaivannut murkutkaan. Altaassa kyllä tarkeni uida ja varsinkin aamulla se herätti hyvin=) Paikka oli kiva ja rauhallinen, sai nukkua rauhassa. Inglesin puolella riitti yö-elämää ja toimintaa (hinta taxilla 3-4e). Ainakin Scandic-yökerhoa oppaat suosittelivat, itse emme siellä ehtineet käydä. Sakus Galley:ssa kannattaa käydä syömässä..nam..Riippuen matkanjärjestäjästäsi erilaisia retkiä on tarjolla ja me ainakin viihdyimme. Oikein hyvää lomaa ja jos haluat lisäinfoa niin kysy vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Te jotka olette käyneet ja olleet kyseisessä hotelissa niin oliko altaan vesi lämmintä-lämmitetyn altaan vettä tarkoitan?

Onko joulun aikana kylmää ja tuulista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu