...920 e sijoituksella lisää tilaa, ihan ok...
golf plus
hinnoiteltu
61415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun ei tee kuin 35.900e ja siihen VAIN 900 e lisää. . . HUH!!!! Sanon mä!
Ovat siihen päälle 30 huolto vain 400 e 60 huolto vain 500 e ja 90 huolto vain 950 e . . . Et sillee. . .
sitä se on kun vie auton merkkiliikkeisiin. tuliko mieleen että kyseiset huollot voi tehdä myös pikku nyrkkipajoissa jossa hinta on alle puolet merkkiliikeiden huoltopaikoista.
Kaiken kaikkiaan kyllä täydet pisteet kyseiselle autolle. Sen verran on kyllä hinta - laatu kohdillaan että tilaukseen laitan lähiaikoina. Kaupunkiajoon 1.4 trendline 21 tuhatta euroa! Mistä saat halvemman tilavan ja hyvän ajaa sekä näyttävän silmälle olevan auton? Et mistään piste
kaikki...lisäksi se on helvetin ruma !...eikä siinäkään vielä kaikki...saat vielä lisäksi volkkariviat ja paskan "laadun"..
jos nyt mikään auto suomessa on...25t€ confortti 1,6fsi, jossa paljon tilaa pikkutavaroille, fiksusti säädeltävä takapenkki, etuistuinten selkänojissa pöydät, jne...
Olin ennakkoon harkinnut vakavasti 2,0 varianntti passattia(1,6 riittäisi, mutta hintaero on pieni ja lisäksi vakiovarusteisiin tulee automaattinen ilmastointi ja ajotietokone) kunhan tulee uusi malli syksyllä, mutta n. 10t€ plussaa plussaan verrattuna laittaa todella miettimään, tarvitseeko sitä lähes 600 litran tavaratilaa oikesti(plussassa parhaimmillaan 505)...lisäksi mielestäni confort plussan sisusta on tyylikkäämpi kuin trend passatin.
2,0 litrainen diisseli oli todella hyvä ajaa, ja hinta "vain" 31t€. Toki se hiukan meluisampi on kuin passatti, mutta ei mitenkään häiritsevä kuitenkaan. Ajoltaan plussa oli mielestäni selkeästi henkilöautomaisempi kuin touran.
Kaikkiaan positiivinen positiivinen kokemus.
koeajoin keskiviikkona Plussan 1.6 FSI:n moottorilla. Auto mielestäni ihan OK. Parempi ajaa ja laadukkaamman tuntuinen kuin uusi Focus, Astra tai Corolla Verso. 1.6 FSI:n moottorin äänimaailmaa saisi mielestäni hieman säätää. Tosin harva valmistaja saa alle 2,5 litraiseen nelikkoon komeita ääniä. Kojelaudan keskikonsoli on mielestäni turhan massiivisesti muotoiltu, sama tyyli kuin normaaliGolfissa olisi miellyttänyt enemmän. Sivuprofiilista näkee, että Plussassa on iso keulaylitys ja lyhyt peräylitys. Sivuprofiilin tasapainoittamiseksi olis kannattanut tehdä 5-10 cm pituutta lisää takakonttiin, niin tavaratilakin olisi riittävä. Tällöin ei tarvitsisi tehdä niitä "kikkailusysteemeitä" takapenkkeihin, jotta niitä voidaan liikutella pituussuunnassa tavaratilan kasvattamiseksi. Samalla olisi jäänyt pois erillisen farmarimallin tarve.