liiketoimintasuunnitelma

Teen liiketoimintasuunnitelmaa tilitoimistolle.Antakaapa jotain omia näkemyksiä aiheesta, ihan mitä mieleen sattuu tulemaan.
2303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viksut ovat todenneet toisaalla että:

"Sitäpaitsi kirjanpito on keski-ikäisten merkonominaisten pienipalkkaista piiperrystä, jota ei kukaan normaali ihminen halua tehdä!!!"

Että revi siitä, näin aluksi.

Äänestä

Liiketoimintasuunnitelman tekoa varten kirjastosta (ainakin yliopistoilla) löytyy omia oppaita! Oppaan nimi taitaa olla jopa LIIKETOIMINTASUUNNITELMA...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilitoimistosta kirjoitti:

Teen liiketoimintasuunnitelmaa tilitoimistolle.Antakaapa jotain omia näkemyksiä aiheesta, ihan mitä mieleen sattuu tulemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu