Monen kuukauden jälkeen poikkesin tänne palstalle . Aika ala-arvoista ja sivistymätöntöntä keskustelut täällä. Muistuttaa -90 luvun lama-aikoja. Vaikka hyvä ystäväni on kansanedustaja , itse aktiivisesti uudistaja politiikassa ..Tarviiko teidän lapsellisesti vetää sivullisia omiin väittelyihin..Kateus täytyy ansaita . KIITOS että herätän pelkoa muissa puolueissa , Mulla hyvät välit muihin puolueisiin täällä. Toivon että kunnioitetaan toisia , ollaan fiksuja ! Asioista voidaan olla erimieltä mutta pitää kunnioittaa myös toisen ajatuksia vaikka ne ei olisikaan mieleen.. Hyvää Kevättä .KV ..
Korrektia keskustelua , oikeaa asiaa
8
166
Vastaukset
- Anonyymi
Itse arvostan eniten totuudessa pysymistä.
- Anonyymi
Vai monen kuukauden jälkeen, hah-hah :) Kyllä sinun kirjoitukset täällä tunnistetaan!
- Anonyymi
Naulan kantaan😂😂
- Anonyymi
Kertoisitko miten olet viime vuosina aktiivisesti uudistanut politiikkaa? Mielestäsi keskustelu täällä on sivistymätöntä ,vaikka hyvä ystäväsi on kansanedustaja? pitäisikö näiden asioiden liittyä toisiinsa? Hyvää kevättä.
- Anonyymi
Taantumusta vastaan ja kirkon kuva kylkeen sano Kaustisen siirtopersu?
- Anonyymi
Sinähän täällä juuri se aktiivinen olet ja olet ollut. Jos et ymmärrä, niin kirjoitusvirheistä ja myöhäisistä kannanotoistasi sen huomaa jokainen. Oot nolo!!
- Anonyymi
äänestäkää nyt ihmeessä edes joku tätä että pääsee neljän muun persun kanssa parinkymmenen rauhanyhdistys ja lehmäntissin koittelia kepulaisen kanssa väittelemään. Onhan se kyllä että siellä puhutaan miljoona tai ainakin sadantuhannen hankkeista jolloin tälläiset kädestä suuhun eläjät eivät ole oikein sopivia niistä päättämään.
- Anonyymi
Ilkeät eläämänsä tyytymättömät ihmiset kirjottelee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561228
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1541192Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601105Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo941038Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu49960Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55828Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54810Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32752
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71731