Autojen tyhjäkäynti Itälässä

Anonyymi

Jo pidemmän aikaa sama iäkäs mies antaa dieselinsä käydä tyhjäkäynnillä ennen lähtöään jopa puoli tuntia. Sanottuani hänelle vastaus oli, että saa juuri hänen autonsa käydä tyhjänä vaikka koko päivän. Lähellä oli ettei tullut päälle. Laki on selvä. Tyhjäkäynti 2 min, kun pakkasta on alle -15 astetta, sitten 4 min. On poikkeamat sakko. Noin kuumalta kaverilta olisi poliisien syytä ottaa kortti kuivumaan 6kk. Ei kaveri ainakaan vihreä ole.

6

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoitaisitko vaan omat päästösi

      • Anonyymi

        Kun en omista edes autoa. On hoidettu. En ole vihteä.


    • Anonyymi

      Niin en minäkään omista autoa. Kuljen pyörällä kaupungilla. Sitten junalla ja bussilla pitkät matkat. Näin on todella hyvä. Vihreää minusta ei koskaan tule.

    • Anonyymi

      On hyvin outoa, kun läheskään kaikki autoilijat eivät ( halua )tunne tyhjäkäynti sääntöjä.Ne ovat olleet itsestään selvyys ainakin 25-vuotta. On vain minun tahtoni ja minun autoni.

    • Anonyymi

      Minusta se on pahempi jos pää käy tyhjäkäyntiä.

      • Anonyymi

        Todella monen pää käykin tyhjäkäyntiä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3528
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3236
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      82
      3069
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3054
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      55
      2939
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2698
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2510
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      59
      2379
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2255
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2022
    Aihe