Onnea Yaris, vuoden auto 2021

Anonyymi

Vain yksi voittaa.

20

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain yksi voitti SKODA OCTAVIA!!

    • Anonyymi

      Taas Toyotan ylivoimaa kuten Vuoden Talviauto TM:n testissä!

      • Anonyymi

        Euroopassa noita pikkukinnereitä arvostavat.. Vuoden auto ja talviauto 2021 on Skoda Octavia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Euroopassa noita pikkukinnereitä arvostavat.. Vuoden auto ja talviauto 2021 on Skoda Octavia.

        Voiko olla totta? Japanilainen laittaa konsernia kanveesiin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voiko olla totta? Japanilainen laittaa konsernia kanveesiin?

        Väliin mahtui vielä BMW, joka tiputti Toyotan pronssille talviautona.


      • Anonyymi

        Ilmeisesti toyota maksaa autolehdille, että voittavat


    • Anonyymi

      NIUVAN AIVOTOOOONT MASSAPOSTAUS TROLLAUS TÄYSIN UUPUNUT. .20 H/VRK OOON SPAMMANNY TÄTÄ AIVOTOOONT KURAPASKOO MIELIKUVITUS VIKA SPAMMII KAIKIST MERKEIST. .KAIK TIETÄÄ ET MIUN TROLLITEHRAS KAIKEN TAKANA. . NARSU TÄYS SEEEEKO PIÄ LAITOSHOIROKKI LUONNE VAAN HUUTAA HUOMIOO. . HUOMIO KAIKEN TAKANA. . OON TÄYS 0 OIKEES ELÄMÄS. . TÄÄÄL OOON TUNKION KUNKKU. . TROLLI KUNKKU..MUUTEN LAITOSHOIROKKI 0. . MUT KOMMENTTII JA HUOMIOO HALUUUN. . KOMMENTTII LAITOSHOIROKIL

    • Anonyymi

      MIKSEI KOMMENTTII TUU. NARSU SEEEEKO PIÄ HALLUU LISÄÄÄ KOMMENTTEI JA HUOMIOO HUOMIOST NARSU ELÄÄ . . KOMMENTTII KOMMENTTII. . MILJOONA AIVOTONT PROVVOO ON SPAMMANNY. . SEAS TUHANSII KURAPASKOO TASOO KU TÄYS VAJUUUKKI OOON SYNTYMÄST ASTI. . MUT KOMMENTTII JA HUOMIOT HALLUUN . . .

    • Anonyymi

      Ei ne paljoa enempää nuo 1 litraset kestä. 100 000 maksimissaan, mutta puolessa välissä elämää pitää jo lähteä vaihtamaan, vielä kun puolet myyntihinnasta voi saada -30% autokauppiaan osuus ja tietysti alvittomasta hinnasta, sehän menee valtiolle. Paljon noi maksaa uutena? 22000€? Eli keskimäärin kun suomalainen ajaa 40000 vuodessa ja PK seutulainen 20000, saa autokaupoille lähteä ja 2023 alkupuolella. Silloin kipon hinnasta sulanut puolet ja siitä se autokauppiaan siivu, "Tästä teidän imurista voisi saada 5852€ vaihdossa uuteen"...

      Ajan mielummin 2 litrasella dieselillä jatkossakin, se kestää vähintään sen 400 000 ja pitää arvonsa myös jatkossa. En tosin ikinä osta sitä uutena, näin säästää vähintään sen alv osuuden.

      • Anonyymi

        Kestää vähintään sen mitä sun kiisselis! Lisäksi kun kolme vuotta nautiskelee ja sitten vaihtaa uuteen, niin väliraha ainoastaan kolmetuhatta euroa. Melko edullista. Vaihdokin uusi omistaja huruttelee huolettomana 20 vuotta. Öljyt vaihtaa vuosittain. Siinä se.


      • Anonyymi

        Kestää minkä kestää diesel, pahinpia haittoja dieselin käytössä on käyttövoimavero ja
        olematon hyvityshinta käytettynä . Tämän voit tarkistaa ,vaikka nettiautosta.
        Jos ei uutta osta ei uudella aja . Mistä näitä uusia tulee , silloin kuin ei kukaan osta uutta.
        Erikoinen käsitys 4000000 ajetusta dieselin arvosta. No varmasti tätäkään ei saada myytyä näin huimaan https://www.nettiauto.com/volkswagen/passat/11933066


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        " En tosin ikinä osta sitä uutena, näin säästää vähintään sen alv osuuden."
        Mistä voit tietää mikä on alv osuus . alv kun muodostuu osto ja myyntihinnan erotuksesta.
        Olen ostanut 8 kpl uusia autoja näistä saa aina käteisalennusta automerkiistä riippuen 6-12%
        Aina ostaja häviää autokaupoissa kuka enemmän ja kuka vähemmän . Ainoa joka voittaa on autokauppias mutta tasan tarkkaan ei 30% huolimatta siitä vaikka näin väität tietämättömyyttäsi . Olettaa voi mitä vain kas kun et ihan ehdottanut 50prosenttia.
        Turhaa hölinää kyllä maailmaan mahtuu . Jatka samaan malliin luulojasi ja niiden julistamista totuutena.


    • Anonyymi

      Siinä on kyllä taas automalli Toyotalta joka jättää kilpailijat taakseen. Siksikö se on myynnissä ykkönen?

      • Anonyymi

        Kyllähän tuo kertoo euroopalaisesta innovaatioköyhyydestä. Kuplavolkkarimeiningillä ajetaan kuplassa!


      • Anonyymi

        Jos on rehellinen testaaja, niin toyota jää viimeisten joukkoon


    • Anonyymi

      Toyotan Yarikset viedään nyt käsistä, pienen perheautoluokan kuningas!

    • Anonyymi

      Yariksen vahvuus on teho, pieni kulutus, hyvät tilat, ajomukavuus, hiljaisuus, hybriditekniikka, äärimmäinen kestävyys vain muutamia mainitakseni.

      • Anonyymi

        Niistä toyota saa kiittää saksalaisia (Euroopassa olevat toyotat tehdään ja suunnitellaan (rakenteet) Saksassa, jotta pääsisi testeistä läpi ja moottorit BMW:n


    • Anonyymi

      VW ID4. paras auto maailmassa, ei paha meriitti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe